Serie A: csak ráijeszteni tudott a kiesőjelölt a Napolira - videó

Hátrányból fordítva vitte el a három pontot Bresciából a Napoli a Serie A 25. fordulójának nyitómérkőzésén.

Meglehetősen kiismerhetetlen az elmúlt hetekben a Napoli, amely legutóbbi négy bajnoki mérkőzéséből hármat is megnyert, ugyanakkor hazai pályán szenvedett vereséget a Leccétől. A kupában a San Siróban győzték le az Intert, ezek alapján azt is mondhatnánk, hogy egyre jobb formában futballozik Gennaro Gattuso együttese, ami örömteli lehet a nápolyi szurkolók számára a Barcelona elleni Bajnokok Ligája nyolcaddöntő előtt.

Csakhogy nem a vendégek szája íze szerint alakultak a Brescia elleni mérkőzés első percei, az első játékrész derekán Jhon Chancellor révén szerezte meg a vezetést a kiesés ellen menekülő csapat. Ezzel együtt a nápolyiak hatalmas mezőnyfölényben futballoztak, de a szünet előtt már nem jött össze az egyenlítés.

A második játékrészben viszont szinte azonnal, egy beadást Ales Mateju ütött le kézzel saját tizenhatosán belül, a megítélt tizenegyest pedig Lorenzo Insigne értékesítette. Öt perccel később már a Napolinál volt az előny, Fabian Ruiz már most megszerezte a forduló egyik legszebb gólját. A nápolyi középpályás igazított néhányat a labdán, majd a tizenhatos vonaláról szenzációs gólt rajzolt a hosszú felső sarokba.

Végül ez a találat döntött a három pont sorsáról, ugyanis a hátralévő időben már nem született gól. A Napoli sikerével átmenetileg fellépett a tabella hatodik helyére és győzelemmel hangolt a Barcelona elleni BL-találkozóra. A Brescia nagy esélyt szalasztott el a felzárkózásra és egyre nehezebb helyzetbe kerül a bennmaradást illető harcban.