Premier League: a Chelsea nyerte a városi rangadót (videó)

A Chelsea 2-1-re győzött a Tottenham Hotspur ellen az angol bajnokság 27. fordulójának rangadóján, így négy ponttal leszakította városi riválisát.

Óriási tétje volt a londoni rangadónak, hiszen az utóbbi időben egyre jobb formában lévő Tottenham egy győzelemmel megelőzhette volna városi riválisát a tabellán. A találkozónak megvolt a maga pikantériája is: Jose Mourinho ismét ellenfélként érkezett a Stanford Bridge-re, ahol egyik kedvenc játékosa vezette csatába az ő korábbi csapatát. Egyik gárda sem a legerősebb kezdőjével állhatott ki a rangadóra: Calum Hudson-Odoi, N`Golo Kanté, Christian Pulisic a hazaiaknál, míg Harry Kane, Szon Hung Min, Moussa Sissoko és Juan Foyt a vendégeknél nem léphetett pályára valamilyen sérülés miatt.

Alaposan bekezdtek a csapatok, már az első percekben veszélyben forogtak a kapuk. A vezetést végül a Chelsea szerezte meg, miután Olivier Giroud lövését védte Hugo Lloris, Ross Barkley a kipattanóból kapufát lőtt, majd  francia csatár a harmadik próbálkozást már a bal alsóba lőtte. A támadó tavaly áprilisban volt utoljára eredményes a bajnokságban. Marcos Alonso az első félidőben közel állt ahhoz, hogy növelje csapata előnyét, míg a Tottenham részéről Lucas Moura és Davinson Sanchez egyenlíthetett volna.

Fordulás után aztán növelték előnyüket a hazaiak: Marcos Alonso a tizenhatoson kívülről lőtte ki a bal alsó sarkot egy Chelsea-támadás végén. Öt perccel később akár meg is fogyatkozhatott volna a "Spurs", ám Giovani Lo Celso megúszta, hogy megtaposta Cesar Azpilicueta lábát.

A Tottenham cseréi sem tudtak változást hozni a játékba, Tammy Abraham azonban eldönthetett volna mindent, ha nincs Hugo Lloris védése. Marcos Alonso is növelhette volna a különbséget, az ő lövésének viszont nem a hálóőr, hanem a léc állta útját. A 89. percben aztán szinte a semmiből összejött a szépítés a vendégeknek: Erik Lamela labdájába Antonio Rüdiger ért bele olyan szerencsétlenül, hogy öngólt vétett. A hátralévő időben aztán nem változott az eredmény, így a Chelsea fontos győzelmet aratva leszakította riválisát a tabellán.

Premier League, 27. forduló

Chelsea–Tottenham Hotspur 2–1 (Giroud 15., M. Alonso 48., ill. Rüdiger 89. – öngól)