Bundesliga: elsöpörte a Dortmund a Schalkét a rangadón (videó)

A Borussia Dortmund 4-0-ra győzött a Schalke 04 ellen az újraindított Bundesliga 26. fordulójában, míg az RB Leipzig csak döntetlent játszott a Freiburggal.

Fotó:AFP

155. alkalommal rendezték meg a Ruhr-vidéki rangadót, vagyis a Borussia Dortmund és a Schalke 04 mérkőzését. A dortmundiak remek formában voltak a bajnokság megszakításánál, míg a "királykékek" sorra veszítették a pontokat, de így is hatodikként mehettek a szünetre. Kérdéses volt, hogy mennyi minden változott a március óta eltelt időszakban, ám hamar kiderült, hogy minden maradt a régiben: a dortmundiak ugyanis már az első félidőben is uralták a meccset. A hazaiaknál Axel Witsel, Marco Reus, Emre Can, Jadon Sancho is kisebb-nagy sérüléssel küzd, ráadásul Giovanni Reyna sem tudta vállalni a játékot a bemelegítés után, a hiányzók még sem látszottak meg a BVB játékán.

Bár Daniel Caligiuri révén akadt a Schalkénak is helyzete, a dortmundiak már az első félidőben eldönthették volna a mérkőzést. A gólok sorát Erling Haaland nyitotta, aki a 29. percben váltotta gólra Thorgen Hazard passzát. A különbséget a szünet előtt Raphael Guerreiro is betalált, ő Julian Brandt átadása után volt eredményes. Fordulás után Thorgen Hazard iratkozott fel a góllövők közé egy távoli bombával, eldöntve minden lényegi kérdést. A kegyelemdöfést végül Guerreiro adta meg a második találatával. A dortmundiak nagy győzelmet arattak és így egy pontra feljöttek a Bayern München mögé a tabellán, valamint némileg elléptek a Leipzigtől.

A "magyar rangadón" vagyis a Leipig-Freiburg mérkőzésen a lipcseieknél Gulácsi Péter, míg a vendégeknél Sallai Roland lépett pályára kezdőként, de a hazaiaknál Willi Orbán is leülhetett már a kispadra. Az első félidőben hiába birtokolták többet a hazaiak a labdát, a vezetést a Freiburg szerezte meg: Vincenzo Grifo szöglete után a labda Gulácsi kapujában kötött ki. Először úgy tűnt, hogy a játékszer érintés nélkül került a hálóba, ám később kiderült, hogy Manuel Gulde sarokkal beleért a beadásba.

Fordulás után a lipcseiek fokozták a tempót, ám Ademola Lookman, Kevin Kampl és Timo Werner is csak közel járt a gólhoz, egyikük sem tudott túljárni Alexander Schwolow és a védők eszén. A freiburgi kapus aztán a 77. percben már tehetetlennek bizonyult miután Kampl beadását a csapatkapitányi karszalagot viselő  Yussuf Poulsen  fejjel egyenlített. A gól után a lipcseiek megpróbáltak még jobban támadni, ám erre majdnem ráfaragtak: a hazai helyzetek kimaradtak, Robin Koch viszont betalált, ám videózás után kiderült, hogy a freiburgi támadó lesen volt. A gólt így érvénytelenítették és maradt az 1-1-es eredmény, amely a Leipzig szemontjából nagyon kedvezőtlen.

Győzelemmel debütált a Hertha BSC kispadján Bruno Labbadia és így a berliniek a legutóbbi ötödik idegenbeli meccsükből a negyediket nyerték meg. A fővárosaik mai áldozata a gyengén futballozó Hoffenheim volt, amely a második félidőre teljesen szétesett. Az immáron hat meccs óta nyeretlen hazaiak Kevin Akpoguma öngóljával kerültek hátrányba, majd két perccel később Vedad Ibisevic növelte a különbséget. A végeredményt Matheus Cunha állította be a 74. percben.

Zsinórban negyedszer kapitulált az Augsburg, miután egy utolsóperces góllal 2-1-re kikapott a Wolfsburgtól. A "farkasok" Renato Steffen révén kerültek előnybe, de Tim Jedvaj a második félidő elején egyenlíteni tudott. A második félidőben előbb a wolfsburgi Admir Mehmedi majd az augsburgi Philipp Max gólját sem adták meg videózás után. Úgy tűnt, hogy döntetlennel zárul a meccs, amikor az utolsó percben Daniel Ginczek belőtte a vendégek győztes találatát.

Bundesliga, 26. forduló

Borussia Dortmund–Schalke 4–0 (Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.)
RB Leipzig–Freiburg 1–1 (Y. Poulsen 77., ill. Gulde 34.)
1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3 (Akpoguma 58. – öngól, Ibisevic 60., Matheus Cunha 74.)
Fortuna Düsseldorf–Paderborn 0–0
Augsburg–Wolfsburg 1–2 (Jedvaj 54., ill. Steffen 43., Ginczek 90.)