Bundesliga: esélyt sem hagyott a Frankfurtnak a Mönchengladbach (videó)

Könnyed győzelmet aratott a Borussia Mönchengladbach az Eintracht Frankfurt otthonában a német bajnokság 26. fordulójában.

Fotó:AFP

Története legnagyobb sikerének, vagyis az 1980-as UEFA-kupagyőzelemnek a 40. évfordulóját ünnepli idén az Eintracht Frankfurt. Akkor a fináléban a Borussia Mönchengladbach volt a frankfurtiak ellenfele, ám a Borussia hamar bizonyította, hogy a történelem az más lapra tartozik. Már alapjában véve is a dobogóért küzdő vendégek voltak a meccs esélyesei, miután az Eintracht az utolsó fordulókban képtelen volt győzni, ám olyan kezdésre, amit a vendégek produkáltak, még a legvérmesebb szurkolók sem számítottak.

Harmincnyolc perc telt el a mérkőzésből, amikor a vendégek Alassane Plea révén megszerezték a vezetést, megadva mai teljesítményükhöz az alaphangot. A frankfurtiak még fel sem ocsúdhattak a kapott gól okozta sokból, a nyolcadik játékpercben megint mehettek közepet kezdeni, ekkor Ramy Bensebaini passzát követően Marcus Thuram növelte a Gladbach előnyét. A vendégek a biztos vezetés tudatában sem álltak le és csak Trapp bravúros védésein múlott, hogy nem nőtt még tovább a különbség. A hazaiak hálóőre a legnagyobb védését Alassane Plea lövésénél mutatta be az első játékrész közepén.

Plea a második félidőben is igyekezett bizonyítani, ám a francia támadó csak a kapufát találta el a 68. percben. Négy perccel később tizenegyest kapott a Borussia és Ramy Bensebaini 0-3-ra módosította a különbséget. A vendégek innentől kezdve visszavettek a tempóból és az Eintracht Andre Silva révén szépített. A meccs hajrájában a Mönchengladbach előtt további lehetőségek adódtak, ám Jonas Hofmann nem talált a kapuba, de a vendégek sikere így sem forgott veszélyben.

Bundesliga, 26. forduló

Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–3 (André Silva 81., ill. Pléa 1., M. Thuram 7., Benszebaini 72. – 11-esből)

korábban:

Borussia Dortmund–Schalke 4–0 (Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.)
RB Leipzig–Freiburg 1–1 (Y. Poulsen 77., ill. Gulde 34.)
1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3 (Akpoguma 58. – öngól, Ibisevic 60., Matheus Cunha 74.)
Fortuna Düsseldorf–Paderborn 0–0
Augsburg–Wolfsburg 1–2 (Jedvaj 54., ill. Steffen 43., Ginczek 90.)