Kosárlabda: meghalt Sitku Ernő, 149-szeres válogatott kosaras

A tragikus hirtelenséggel elhunyt korábbi válogatott kosárlabdázó mindössze 48 évet élt.

Fotó: nyiregyhaza.hu

A döbbenetes hírről a szon.hu számolt be elsőként, majd a BB1.hu is megerősítette. Mint írják, a magyar kosárlabdázás ikonja minden előzmény nélkül, vezetés közben lett rosszul, az orvosok pedig már nem tudták megmenteni az életét.

Sitku Ernő 149-szer szerepelt a magyar válogatottban, négyszer nyert magyar bajnoki címet, pályafutását követően pedig sportvezetőként dolgozott, ő volt a Nyíregyháza Élsport Kft. ügyvezetője, a Hübner Nyíregyháza BS szakmai igazgatója, valamint az MKOSZ elnökségének is tagja volt.

Címkék: kosárlabda
kosárlabda

Női kosárlabda NB I: egy lépésre az aranytól

2016.04.22. 20:45
Ismét nyert a Sopron, így hétfőn akár bajnok is lehet.

Élő sportközvetítések: Kleinheislerék Hamburgban

2016.04.22. 08:45
A Hamburg–Werder meldet a női kosárlabda döntő is érdekes lehet.

Az Euroliga nagydöntőjébe jutott Hanga Ádám csapata

2016.04.20. 10:50
A Laboral Kutxa 84-75-re nyert a Panathinaikosz ellen, így 3-0-ra nyerték a párharcot

Kosárlabda: soproni kiütéssel rajtolt a bajnoki döntő

2016.04.19. 19:40
A címvédő Uniqa Sopron 30 ponttal verte a Győrt a női kosárlabda NB I döntőjének első felvonásán.

Kupaelődöntő Németországból, kiesési rangadó itthonról - sportműsor a televíziókban

2016.04.19. 06:25
Elhalasztott bajnokik és kupameccsek az európai bajnokságokban, a Békéscsaba fogadja a Vasast az NB I-ben, nyitány a női …

Botrány az európai kosárlabdában

2016.04.16. 08:25
A FIBA Europe 14 országot zárt ki a 2017-es Európa-bajnokságról, többek között Spanyolországot, Szerbiát és Macedóniát

NBA: rájátszásban a Dallas

2016.04.12. 09:40
A Dallas Mavericks bejutott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásába: a texasi együttes a Utah Jazz otthonában aratott sikerrel biztosította helyét a playoffban.

Hétvégi sportműsor

2016.04.08. 09:50
Folytatódik az NB I, lesz női kézilabda BL is.

NBA: a címvédő 70. győzelme

2016.04.08. 09:45
Megszerezte 70. győzelmét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában a címvédő Golden State Warriors.

Férfi kosárlabda NB I: szoros meccs Szolnokon

2016.03.30. 22:05
Végig nagy harcot vívott a Szolnok az Alba Fehérvárral. A végén két pont döntött.