NBA: meghalt Jerry Sloan a Utah Jazz legendás mestere

78 éves korában elhunyt Jerry Sloan korábbi NBA-vezetőedző, aki 23 éven keresztül volt a Utah Jazz trénere.

Fotó: Sport Illustrated

A legendás vezetőedzőnél 2016-ban diagnosztizáltak Parkinson-kórt és és úgynevezett Lewy body idegbetegséget, amelyeknek a szövődményébe a mai napon belehalt. A kiváló tréner márciusban ünnepelte 78. születésnapját.

Jerry Sloan játékosként a Baltimore Bullets-t (1965-1966) és a Chicago Bullst (1966-1976) erősítette. Kétszer szerepelhetett All-Star-gálán, valamint négyszer is beválasztották az év legjobban védekező csapatába. Visszavonulását követően 1978 és 1979 között a Bulls másodedzője, majd 1979 és 1982 között a gárda vezetőedzője volt, ám utolsó szezonjában idő előtt menesztették.

1985-ben lett a Utah Jazznél Frank Layden segítője, majd 1988-ban kinevezték főedzőnek. 2011-ig tartó regnálásáig összesen 19 alkalommal vezette rájátszásba a csapatot, összesen 1985 mérkőzésen ült a Salt Lake City-i gárda kispadján. Irányításával a Utah a liga egyik legjobb csapatává vállt, és 1997-ben és 1998-ban is döntőbe jutott, ám a John Stockton és Karl Malone nevével fémjelzett csapat mindkétszer nagy küzdelemben veszített a Chicago Bulls ellen. Sloan 2014-től betegsége diagnosztizálásáig tanácsadó volt a klubnál. 1223 győztes utah-i meccsének emlékeként a klub egy speciális mezt vonultatott vissza hat évvel ezelőtt a Delta Centerben. Eredményei miatt a Hírességek Csarnokába is beválasztották.