Bundesliga: visszavágott a Bayern a Frankfurtnak (videó)

A Bayern München 5-2-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot a Bundesliga 27. fordulójában.

Fotó:MTI

Ősszel 5-1-re győzött az Eintracht Frankfurt a Bayern ellen, ám azóta sok minden megváltozott a Bundesligában. A müncheniek a meccs után menesztették Niko Kovac vezetőedzőt és Hansi Flick irányításával azóta már vezetik a tabellát, míg a frankfurtiak idén messze a várakozások alatt szerepelnek. A Bayern alaposan bekezdett, de Robert Lewandowski elsőre csak a lécet találta el. Végül Leon Goretzka nyitotta meg a gólok sorát, miután Thomas Müller passzát továbbította a kapuba. A korábbi vb-gólkirály támadó a 17. gólpasszát adta az idei szezonban, majd a félidő vége előtt is is feliratkozott a góllövők közé.

Szünet után alig 45 másodperc telt el amikor újra mehettek közepet kezdeni a vendégek, miután Robert Lewandowski fejjel talált be. A következő 10 perc aztán rémálomszerűen alakult a Bayernnek: a gólerős hátvéd Martin Hinteregger előbb lábbal, majd fejjel is bevette Manuel Neuer kapuját, néhány percre nyílttá téve a mérkőzését. A müncheniek nem rezzentek meg a két bekapott góltól és Alphonso Davies hamarosan visszaállította a kétgólos különbséget. A végeredmény a 74. percben alakult ki, amikor Serge Gnabry lövése Hintereggerre pattant és a kapuban kötött ki, így öngól született.

Győzelmével a Bayern München négypontos előnnyel vezeti a tabellát a Borussia Dortmund előtt. A két német gigász kedden egymás ellen mérkőzik Dortmundban.

Bundesliga, 27. forduló

Bayern München–Eintracht Frankfurt 5–2 (Goretzka 17., Th. Müller 41., Lewandowski 47., A. Davies 61., Hinteregger 74. – öngól, ill. Hinteregger 52., 55.)

korábban

Freiburg–Werder Bremen 0–1 (Bittencourt 19.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–3 (Thuram 52., ill. Havertz 7., 58. – a másodikat 11-esből, S. Bender 81.)
Paderborn–Hoffenheim 1–1 (Srbeny 9., ill. Skov 4.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Raphaël Guerreiro 32., Hakimi 78.)