Bundesliga: kétgólos előnyből bukott értékes pontokat a Düsseldorf

A kiesés ellen küzdő düsseldorfiak már a győzelem kapujában voltak, amikor az 1. FC Köln feltámadt, és bő három perc alatt pontot mentett a német élvonal 27. fordulójának zárómérkőzésén.

Fotó: BNN

A papíron esélytelenebbnek számító vendégek már a 41. percben előnybe kerültek Kenan Karaman góljával, és hiába kapott büntetőt az 59. percben a Köln Mark Uth nem tudott egyenlíteni. Ennek köszönhetően Erik Thommy révén a 61. percben már 2-0-ra ment a Düsseldorf, amely így nagy lépést tett afelé, hogy elmozduljon az osztályozót érő 16. helyről.

A 88. percben aztán a több helyzetet kialakító hazaiak Anthony Modeste góljával szépítettek, majd amikor már senki sem gondolt arra, hogy változhat az eredmény a 91. percben kiegyenlítettek Jhon Cordoba révén.

Bundesliga, 27. forduló

Köln–Düsseldorf 2-2 (Modeste 88., Cordoba 90+1., illetve Karaman 41., Thommy 61.)

korábban:

Freiburg–Werder Bremen 0–1 (Bittencourt 19.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–3 (Thuram 52., ill. Havertz 7., 58. – a másodikat 11-esből, S. Bender 81.)
Paderborn–Hoffenheim 1–1 (Srbeny 9., ill. Skov 4.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Raphaël Guerreiro 32., Hakimi 78.)
Bayern München–Eintracht Frankfurt 5–2 (Goretzka 17., Th. Müller 41., Lewandowski 47., A. Davies 61., Hinteregger 74. – öngól, ill. Hinteregger 52., 55.)
Schalke 04–Augsburg 0-3 (Lowen 6., Sarenren-Bazee 76., Cordova 90+1.)
Mainz–RB Leipzig 0-5 (Werner 11., 48., 75., Poulsen 23., Sabitzer 35.)