Bundesliga: ismét pontot vesztett az RB Leipzig – videó

Hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent a Hertha BSC-vel az RB Leipzig a Bundesliga 28. fordulójában.

Fotó: Goal.com

A Gulácsi Péterrel a kapujában felálló lipcseiek már a kilencedik percben hátrányba kerültek Marko Grujic gólja után, azonban a 24. percben Lukas Klostermann egyenlíteni tudott. Mivel a félidő hátralevő perceiben nem született újabb gól 1-1-es döntetlennel zárult az első játékrész.

A 63. percben aztán úgy tűnt megpecsételődik a Leipzig sorsa Marcel Halstenberg kiállítása után, viszont Patrick Schick a 68. percben előnyhöz juttatta a házigazdát. Végül a 81. percben Ademola Lookman hatalmas hibája miatt büntetőhöz jutott a Hertha, amit Krzysztof Piatek értékesíteni tudott, így 2-2-es döntetlennel zárult az összecsapás.

Bundesliga, 28. forduló

RB Leipzig–Hertha BSC 2-2 (Klostermann 24., Schick 68., illetve Grujic 9., Piatek – 11-esből 82.)

kedden játszották:

Eintracht Frankfurt–Freiburg 3–3 (André Silva 35., Kamada 79., Chandler 82., ill. Grifo 28., Petersen 67., Höler 69.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 1–4 (Baumgartlinger 85., ill. Pongracic 43., 75., M. Arnold 64., Steffen 68.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 0–0
Borussia Dortmund–Bayern München 0–1 (Kimmich 43.)