Női NB I: kiütéses MTK-siker, a kék-fehérek mehetnek a BL-indulásért

Az MTK 5-1-re legyőzte a Diósgyőrt és így megmérkőzhet a Ferencvárossal a Bajnokok Ligája-selejtezőjében való részvételért.

Fotó: mtkbudapest.hu

Az MLSZ döntésének értelmében mindössze egyetlen mérkőzést pótoltak a női élvonalból, a mérkőzés lényegében azt hivatott eldönteni, hogy melyik csapat mérkőzhet a Ferencváros ellen a Bajnokok Ligája-indulásról döntő rájátszás során. Az MTK és a DVTK mérkőzése lényegében tényleg egy döntő volt, mivel mindkét csapatnak ugyanannyi pontja volt a 12. fordulót követően.

Az első 10 perc azt is sejtette, hogy ez egy igazi hatpontos rangadó, miután Turányi Lilla fejesgólját a DVTK-s Hanna Barker a 10. percben kiegyenlítette. Ezt követően az MTK átvette a meccs irányítását és húsz perccel később előbb Nagy Ágnes juttatta vezetéshez a hazaiakat, majd Turányi másodszor is eredményes tudott lenni. Fordulás után a vendégek próbálkoztak, ám igazán komoly lehetőséget nem tudtak kidolgozni. A hajrára teljesen kinyílt a Diósgyőr és előbb Magyarics Zoé majd az éles szögből betaláló Németh Loretta tette még nagyobbá a különbséget.

Győzelmének köszönhetően az MTK ugyanúgy 31 ponttal zárt, mint a Ferencváros, ám mivel a zöld-fehérek gólkülönbsége jobb, ezért ők kezdhetik pályaelőnnyel a BL-rájátszást. A két győzelemig tartó párharc csütörtökön kezdődik, a második mérkőzést egy héttel később rendezik, ha szükséges, akkor a harmadik meccsre június 18-án kerül sor.

MTK Hungária FC-DVTK 5-1 (3-1)

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Vezette: Káprály Mihály (Király, Medovarszki, Hanyecz)
MTK Hungária FC: Szőcs - Nagy L. (Mayer 80.), Turányi, Demeter, Pinczi - Farádi-Szabó (Stefán 83.), Csányi (Bokor 83.), Nagy Á. (Legendás 83.) - Magyarics, Pápai (Tóth 70.), Németh.
DVTK: Schildkraut - Balázs (Vígh 77.), Nagy F., Kaldaridou, Nefrou (Boros 46.) - Kostova (Balogh 87.), Vachter, Sandu, Barker - Oláh, Bradic.