Bundesliga: a Werder ellen is kikapott a Schalke (videó)

Tovább folytatódik a Schalke 04 mélyrepülése miután 1-0-ra kikapott a Werder Bremen otthonában a Bundesliga 29. fordulójában.

Bruno Labbadia kinevezése óta szinte újjáéledt a Hertha BSC. A szezon elején még szenvedő gárda újabb győzelmet aratott, miután 2-0-ra felülmúlta az Augsburgot. A berliniek a meglehetősen eseménytelen első félidő közepén szerezték meg a vezetést, miután Javairo Dilrosun betalált egy kapu előtti kavarodást kihasználva. A berliniek akár már az első játékrészben eldönthették volna a mérkőzést, ám Andreas Luthe mindkét alkalommal hárítani tudta Vedad Ibisevic ziccereit.

Fordulás után az Augsburg volt az aktívabb, ám Georg Teigl nagy hellyzete kimaradt, míg Marco Richter lövését Rune Jarstein a lécre tolta. A vendégek kitámadtak és a 93. percben a csereként pályára lépő  Krzysztof Piatek eldöntötte a három pont sorsát.

A kiesés elől menekül a Mainz, ám Szalai Ádám csapatának délutánja nehéznek ígérkezett az Európa-liga indulásért küzdő Hoffenheim ellen. A mainziak az első félkidőben Robin Quaison révén kapufáig jutottak, de a vendégek jobban futballoztak és számos ziccert kihagytak. A fiatal kapus Florian Müller a játékrész során kivédte Steven Zuber büntetőjét is, ám Ihlas Beou próbálkozásával szemben már ő is tehetetlen volt. A góllövő hat perccel a találata előtt lépett pályára a megsérülő Jacob Bruun Larsent váltva. Az első félidő helyenként pokróckemény játékot hozott, ezt a hét felmutatott sárga lap is bizonyítja, amely 45 perc alatt Bundesliga-rekordnak számít.

A második félidőre lehiggadtak a csapatok, ám a játék képe nem változott. Szalai Ádám csak a 76. percben lépett pályára korábbi csapata ellen, ám egyenlíteni sem ő, sem a kapu előtt hibázó Levin Öztunalinak nem sikerült egalizálnia és így a Mainz kikapott.

A kapuba visszatérő Alexander Nübel sem segített a Schalkén, miután a gelsekircheni gárda 1-0-ra kikapott hazai pályán a Werder Brementől. A mindent eldöntő gólt Leonardo Bittencourt szerezte a 32. percben. A "királykékek" zsinórban negyedszer kaptak ki és immáron 11 bajnoki óta nyeretlen (7 vereség, 4 döntetlen). Ezeken a mérkőzéseken 25 gólt kaptak és mindössze 3 gólt szereztek.

Akárcsak a legutóbbi hat alkalomból ötször, úgy most is az idegenben játszó csapat nyerte a Wolfsburg és a Frankfurt mérkőzését, és ezúttal az Eintracht játszott idegenben. A frankfurtiak André Silva tizenegyesgóljával kerültek előnybe, de Kevin Mbabu a 60. percben fejjel egyenlített. A meccs hajrájában aztán egy kontratámadás végén Daichi Kamada belőtte a vendégek győztes gólját.

Bundesliga, 29. forduló

Hertha BSC–Augsburg 2–0 (Dilrosun 23., Piatek 92.)
Mainz–Hoffenheim 0–1 (Bebou 43.)
Schalke 04–Werder Bremen 0–1 (Bittencourt 32.)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–2 (Mbabu 58. ill. André Silva 27. – 11-esből, Kamada 85.)