Bundesliga: idegenben ütötte ki a Paderbornt a Borussia Dortmund

Eseménytelen első félidőt követően hét góllal örvendeztette meg a televíziónézőket a két csapat összecsapása a német élvonal 29. fordulójának zárómérkőzésén.

Fotó: Focus

Az első félidőben Thorgan Hazard és Raphael Guerreiro is megszerezhette volna a vezetést a dortmundiaknak, azonban mindkét próbálkozás sikertelen volt. A fordulás után aztán bő 10 perc kellett ahhoz, hogy két gólt szerezzenek a vendégek: az 54. percben Thorgan Hazard, majd az 57.-ben Julian Brandt talált be. Nem sokkal később aztán Dennis Srbeny tudott szépíteni, de les miatt érvénytelenítették a gólját.

A 70. percben Emre Can szabálytalankodott, ami után Uwe Hunemeier értékesítette a jogosan megítélt büntetőt, azonban nem tudott visszajönni a meccsbe a Paderborn, hiszen a 74. percben Jadon Sancho 3-1-re módosította az állást. Az utolsó hat percben aztán még további három gól született: előbb a 85. percben Achraf Hakimi, majd a 89. percben Marcel Schmelzer, a 91.-ben pedig Jadon Sancho tudott eredményes lenni, így 6-1-re győzött a Borussia Dortmund a Paderborn otthonában.

Bundesliga, 29. forduló

Paderborn–Borussia Dortmund 1-6 (Hunemeier – 11-esből 72., illetve Hazard 54., Sancho 57., 74., 90+1., Hakimi 85., Schmelzer 89.)

korábban:

Hertha BSC–Augsburg 2–0 (Dilrosun 23., Piatek 92.)
Mainz–Hoffenheim 0–1 (Bebou 43.)
Schalke 04–Werder Bremen 0–1 (Bittencourt 32.)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–2 (Mbabu 58. ill. André Silva 27. – 11-esből, Kamada 85.)
Bayern München–Fortuna Düsseldorf 5-0 (Jörgensen 15. - öngól, Pavard 29., Lewandowski 43., 50., Davies 52.)
Borussia Mönchengladbach–Union Berlin 4-1 (Neuhaus 17., Thuram 41., 59., Plea 81.)