Bundesliga: könnyedén győzött, így feljött a harmadik helyre a Mönchengladbach – videó

A Union Berlin ellen aratott 4-1-es győzelmet a Borussia Mönchengladbach a német élvonal 29. fordulójában.

Fotó: Focus

A nagyszerűen kezdő hazaiak már a 17. percben előnybe kerültek Florian Neuhaus találatával, majd Marcus Thuram révén újabb gólt szereztek a 41. percben, így 2-0-ás Mönchengladbach vezetésnél vonulhattak szünetre a felek. A fordulás után úgy tűnt, hogy felébredt a Union Berlin, hiszen Sebastian Andersson az 50. percben megszerezte a szépítő találatot, viszont az 59. percben ismét Marcus Thuram tudott eredményes lenni.

Végül a mérkőzésen két gólpasszt is kiosztó Alassane Plea is megszerezte a maga gólját a 81. percben, így 4-1-re győzött a Borussia Mönchengladbach a Union Berlin ellen.

Bundesliga, 29. forduló

Borussia Mönchengladbach–Union Berlin 4-1 (Neuhaus 17., Thuram 41., 59., Plea 81.)

később:

18.00: Paderborn–Borussia Dortmund

korábban:

Hertha BSC–Augsburg 2–0 (Dilrosun 23., Piatek 92.)
Mainz–Hoffenheim 0–1 (Bebou 43.)
Schalke 04–Werder Bremen 0–1 (Bittencourt 32.)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–2 (Mbabu 58. ill. André Silva 27. – 11-esből, Kamada 85.)
Bayern München–Fortuna Düsseldorf 5-0 (Jörgensen 15. - öngól, Pavard 29., Lewandowski 43., 50., Davies 52.)