Labdarúgó NB I: emberhátrányban játszva is legyőzte a Honvéd a Debrecent

A Magyar Kupa döntőjébe jutott Budapest Honvéd otthon tartotta a három pontot, miután 3-1-re legyőzte a Debreceni VSC-t a magyar élvonal 26. fordulójában.

Fotó: Index

A kiesés ellen harcoló debreceniek már a 15. percben hátrányba kerültek, miután egy középre tekert szögletből Djordje Kamber megszerezte a vezetést a kispestieknek. A félidő végéig aztán ezt az előnyt meg is tartották a hazaiak, és a fordulás után az 50. percben Ugrai Roland tizenegyesből szerzett góljával tovább növelték előnyüket.

A többet támadó Debreceni VSC aztán kisebb reménysugarat kapott a döntetlenre, amikor az első gólt szerző Djordje Kambert kiállították a 65. percben. Ezt ki is használták a vendégek, hiszen a 69. percben Tunde Adeniji révén szépítettek. Tovább sújtotta aztán a sors a kispestieket, hiszen a gól után lesérült Tomas Tujvel, akinek a helyére Robi Levkovichnak kellett beállnia.

Végül hiába nyomott a Debrecen az utolsó 10 percben, a hajrában Szendrei Norbert nagyszerű góljával bebiztosította a Budapest Honvéd győzelmét.

Budapest Honvéd–Debreceni VSC 3-1

Új Hidegkuti Nándor Stadion, v.: Pintér Cs.
Budapest Honvéd: Tujvel (Levkovich, 71.) - Batik (Niba, a szünetben), Kamber, Lovric, Ikenne-King (Mezghrani, 58.) - Gazdag (Nagy G., 79.), Szendrei, Hidi, Kesztyűs, Kukoc (Aliji, a szünetben) - Ugrai
Debrecen: Nagy S. - Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi - Tőzsér - Bódi, Haris (Szabó B., 71.), Varga K. (Kundrák, 56.) - Szécsi (Adeniji, 56.), Trujics (Garba, 56.)

gólszerzők: Kamber (15.), Ugrai (51. - 11-esből), Szendrei (89.), illetve Adeniji (69.)
sárga lap: Kamber (15. és 65.), Levkovich (75.), Ugrai (77.), illetve Kusnyír (48.)
piros lap: Kamber (65.)