NB I: Hornyák szerint hatvan percig jobban futballoztak a bajnoknál

Szerhij Rebrov nem keseredett el a megszerzett egy pont miatt, Pisont István szerint fontos győzelmet aratott a Honvéd, Debrecenben mindenki szomorú. Nyilatkozatok.

Fotó: fradi.hu

Budapest Honvéd-Debrecen 3-1

Pisont István (Bp. Honvéd): Nagyon fontos győzelmet arattunk. Többet birtokolta a labdát a Debrecen, de a célt mi értük el. Örülök a három pontnak, jót tett a lelkünknek. Nem tartalékoltak a játékosok, mindent beleadtak ebbe a meccsbe is. Szervezett, egységes volt a csapatunk. Kevés labdabirtoklást tudtunk csinálni, a kontrákra játszottunk. Jobban érvényesült az, amit mi szerettünk volna. Mentálisan erős a csapat, ezt az is jelzi, hogy harminc percig emberhátrányban voltunk. (haon.hu)

Vitelki Zoltán (DVSC): Mindenképpen szerettük volna elkerülni a vereséget, így léptünk pályára. A hazai csapat akkor jutott el először a kapunkig, amikor a vezetést egy szöglet után megszerezte. Pontatlanok voltunk a befejezésnél. Szomorú vagyok, elkeseredett vagyok, a játékosok is szomorúak a vereség miatt. Sok van még előttünk, lehet javítani. Szerettünk volna pontokkal távozni. Dolgozunk tovább. (haon.hu)

Puskás Akadémia-Ferencváros 1-1

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült megnyernünk ezt a mérkőzést, de egy nehéz, jó ellenféllel játszottunk. Nagyon sok helyzetet dolgoztunk és hagytunk ki, de nagy akaraterővel játszott ma a csapat, ezt köszönöm nekik. Játékban hatvan percig jobb csapat voltunk mint a Ferencváros, de nagyon könnyen kaptuk a gólt az elején. Úgy éreztem a hatvanadik percben, hogy jobb erőben vagyunk mint az ellenfél, ezután történt a szerencsétlen kiállítás, amiért nem tudom hibáztatni a játékosomat. Ugyanakkor, ha nem történik meg a kiállítás, meg is nyerhettük volna a találkozót, a címvédő ellen viszont jobban ki kell használni a helyzeteket. A hátralévő mérkőzésekhez is úgy kell hozzáállnunk, mint a maihoz és akkor még a dobogóra is felléphetünk a szezon végére. (pfla.hu)

Szerhij Rebrov (FTC): Nehéz meccs volt, a harmadik nyolc nap alatt, természetes, hogy sokan fáradtak voltak. Örülök ennek a pontnak, mert tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, ellenfelünk nem véletlenül állt a negyedik helyen a forduló előtt. A második félidőben kicsit változtattunk, de nem sikerült sajnos győznünk. Nem tudunk mindig nyerni sajnos, ma sok helyzetet kialakítottunk, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. Elemeznünk kell a meccset és menni előre, fontos találkozók várnak még ránk. Minden meccset meg akarok nyerni, de ma ez az egy pont is értékes volt. Nem az ellenfelekkel foglalkozunk, hanem magunkkal, nem szeretnénk több pontot hullajtani a hátralévő fordulókban. (fradi.hu)