MotoGP: elkészült az európai versenynaptár

Közzétették a MotoGP legfrissebb versenynaptárát, amely egyelőre csak európai állomásokat tartalmaz.

Fotó: motogp.com

Hosszú időbe telt, de a törölt versenyeket követően a Dorna végre közzétett egy előzetes versenynaptárat a 2020-as MotoGP-idénnyel kapcsolatban. A jelenlegi tervezetben egyelőre csak az európai futamok kaptak helyet, a kontinensünkön kívülre tervezett versenyek sorsáról július végén születhet döntés.

Az idény július 19-én kezdődhet Jerezben a Spanyol Nagydíjjal, majd a mezőny egy héttel később ismét a jerezi pályán mérné össze tudását. Az európai helyszínek közül a Forma-1-ben is "duplázó"  Spielbergben valamint Misanóban, Aragonban és Valenciában is két futamot fognak tartani.

A 2020-ra tervezett versenynaptár európai futamai:

Július 19 Spanyol Nagydíj (Jerez)
Július 26 Andalúziai Nagydíj (Jerez)
Augusztus 9 Cseh Nagydíj (Brno)
Augusztus 16 Osztrák Nagydíj (Spielberg)
Augusztus 23 Stájer Nagydíj (Spielberg)
Szeptember 13 San Marinó-i Nagydíj (Misano)
Szeptember 20 Emilio-Romagna Nagydíj (Misano)
Szeptember 27 Katalán Nagydíj (Barcelona)
Október 11 Francia Nagydíj (Le Mans)
Október 18 Aragóniai Nagydíj (Aragón)
Október 25 Terueli Nagydíj (Aragón)
November 8 Európai Nagydíj (Valencia)
November 15 Valenciai Nagydíj (Valencia)

Címkék: MotoGP, Motorsport
MotoGP,Motorsport

MotoGP: teljesen felborultak az erőviszonyok, Binder először nyert

2020.08.09. 14:45
Óriási meglepetésre Brad Binder győzelmével zárult a Cseh Nagydíj. A dél-afrikai pilóta a KTM történetének első királykategóriás futamgyőzelmét aratta.

Közvetítések: főszerepben a technikai sportok

2020.08.09. 07:30
A Forma-1-es pilóták Silverstoneban, a MotoGP versenyzői pedig Brnoban mérik össze tudásukat. Az ő versenyeik adják a mai közvetítések gerincét.

Rengeteg autó- és motorsport valamint labdarúgó BL-meccsek a képernyőn

2020.08.08. 07:30
Az autósport és motorsport elitje is száguldozik majd a hétvégén, nézhetünk labdarúgást itthonról és külföldről, de sznúker, kerékpár és tenisz …

Közvetítések: visszatér nyári álmából a Bajnokok Ligája

2020.08.07. 07:30
Dörzsölhetik a tenyerüket a topfutball rajongói, hosszú böjt után ismét képernyőn a legrangosabb európai kupáért folytatott csata.

MotoGP: megint meg kellett műteni a címvédőt

2020.08.04. 10:00
Ismét meg kellett műteni Marc Marquezt a MotoGP címvédőjét és így a nyolcszoros világbajnok feltehetőleg a Cseh Nagydíjon sem vehet részt.

Superbike-vb: visszatért a sorozat, Redding először győzött

2020.08.01. 15:30
Scott Redding győzelmével zárult a Superbike-világbajnokság első jerezi versenye, amely öt hónap után az első futam volt a szériamotorok vb-sorozatában.

A hónap amikor újra felbőgtek a motorok - avagy erről írtunk júliusban

2020.08.01. 14:30
Elkezdődött a Forma-1 és a MotoGP idénye, bajnokot avattak Európa nagy bajnokságaiban is a júliusi hónapban, amelyet azonban a magyar sport több fontos …

MotoGP: csak Európában lesz idén verseny

2020.07.31. 13:00
Eldőlt, hogy a 2020-as idényben csak az európai kontinensen versenyez a MotoGP mezőnye. Az eddigi 14 versenyhétvégéhez egy tizenötödik nagydíj is csatlakozik, amelynek helyszínét később jelentik be.

MotoGP: Quartararo úgy nyert ahogy akart, Rossi tizenöt hónap után a dobogón

2020.07.26. 14:50
Hármas Yamaha-győzelmet hozott az Andalúz Nagydíj amelyet hasonlóan az előző heti spanyol versenyhez Fabio Quartararo nyert meg.

MotoE: buktak az esélyesek, svájci győzelem Jerezben

2020.07.26. 10:50
A svájci Dominique Aegerter győzelmével zárult a MotoE Világkupa Andalúz Nagydíja Jerezben.