NB I: harmincegyedszer is bajnok a Ferencváros

A szezonbeli harmadik Honvéd-Ferencváros párharc már nem zárult gólnélküli döntetlennel az OTP Bank Ligában, a zöld-fehérek felforgatott kezdő tizeneggyel is legyőzték a kupagyőztest és matematikailag is bebiztosították bajnoki címüket.

Fotó: fradi.hu

Olyan tettre készült a Ferencváros kedd este a Budapest Honvéd elleni fővárosi derbin, amilyenre 24 éve nem volt képes: utoljára az 1995/1996-os idényben sikerült a zöld-fehéreknek megvédeniük bajnoki címüket a labdarúgó NB I-ben. A képlet egyszerű volt, amennyiben Szerhij Rebrov csapata legyőzi az újdonsült kupagyőztest, akkor a MOL Fehérvár FC már matematikailag sem tudja befogni a tabella élén.

Az előjelek sem a Ferencvárosnak, sem a semleges szurkolóknak nem kedveztek, hiszen a kilencedik kerületi alakulat 2018-ban győzte le utoljára a Honvédot idegenben, ráadásul mindkét idei randevújuk gólnélküli döntetlennel zárult. Abban viszont reménykedhettek a zöld-fehérek, hogy egy évvel ezelőtt éppen így egy Honvéd elleni bajnokin sikerült bebiztosítani a végső győzelmet, ennek ellenére Szerhij Rebrov alaposan felforgatta kezdő tizenegyét, több helyen is változtatott csapatán a Kisvárda elleni mérkőzéshez képest, a kapuban például az ex-Honvédos Gróf Dávid kapott lehetőséget.

Az első félidő rendkívül kevés helyzetet, és az igazat megvallva meglehetősen rossz futballt is hozott, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben és úgy festett, hogy a Ferencváros nem törekszik minden áron arra, hogy már ezen az estén megszerezze harmincegyedik bajnoki címét. A félidő után viszont egy egészen más arcát mutatta a bajnoki címvédő, Zubkov néhány másodperc leforgása alatt hihetetlen nagy helyzetbe került egy honvédos védelmi megingásnak köszönhetően, de az ukrán légiós gyakorlatilag az alapvonalról, közvetlenül közelről nem találta el a hazai kapu hosszú felső sarkát.

A 48. percben Miha Blazicnak már összejött az, ami Zubkovnak nem, egy szöglet variácó végén közvetlen közelről stukkolt a Honvéd kapujába. A sarokrúgást Michal Skvarka végezte el, a rövid saroknál Boli csúsztatott, a hosszú saroknál berobbanó Blazicról pedig lemaradt az őrzője. A bekapott gól megzavarta a Honvédot, a Ferencváros pedig megérezte a vérszagot és gyorsan megduplázta előnyét. Skvarka ismét kulcsszerepet játszott a zöld-fehérek találatában, Zubkov lekészítését követően ő maga vette célba a tizenhatoson belülről a rövid alsót - sikerrel.

A második ferencvárosi gól végleg eldöntötte a mérkőzést, bár a vendégek többször is megfejelhették volna a bajnoki ünneplést még egy találattal, de Boli közeli kísérletét előbb Batik Bence mentette szögletre, majd a végére teljesen kinyíló Honvédot lerohanva ismét Boli találhatott volna be, de elképesztően könnyelmű megoldást választott száz százalékos ziccerben. A Ferencváros 2-0-s győzelmének köszönhetően megszerezte harmincegyedik bajnoki címét, érdekesség, hogy amióta 12 csapatos az NB I, azóta csak egyszer avattak bajnokot a 30. körnél hamarabb, akkor is a zöld-fehérek örülhettek, 2016-ban a 28. forduló hozta meg a sikert.