Labdarúgó NB I: hátrányból fordítva nyert a Puskás Akadémia, győzött a MOL Fehérvár

Hiába kezdett nagyszerűen a DVTK a bronzcsatán, végül a felcsútiak 2-1-re diadalmaskodtak a magyar élvonal 30. fordulójában.

Fotó: MOL Fehérvár FC

Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia 1-2 (1-1)

Miskolc, 2910 néző, v.: Karakó
Diósgyőri VTK:
Danilovic - Orosz, Polgár, Brkovic, Vági - Márkvárt (Egerszegi, 84.), Iszlai - Hasani, Molnár G. (Rui Pedro, 72.), Kiss T. (Makrai, 77.) - Ivanovski (Tabakovic, 72.)
Puskás Akadémia FC: Tóth B. - Szolnoki, Meissner, Hadzsijev, Deutsch - Slagveer (Sós, 67.), Urblik, van Nieff, Gyurcsó (Plsek, 84.) - Knezevic (Spandler, 90.), Vanecek (Nagy Zs., 84.)

gólszerzők: Ivanovski (3.), illetve Deutsch (21.), Vanecek (48.)
piros lap: Szolnoki (87.)
sárga lap: Iszlai (29.), illetve Gyurcsó (32.), Szolnoki (40., 87.), Knezevic (74.), Meissner (81.)

Nagyon hamar, már a harmadik percben előnybe került a DVTK Mirko Ivanovski találatával. Sokáig azonban nem örülhettek a miskolciak, hiszen a 21. percben egyenlíteni tudott a Puskás Akadémia Deutsch László góljával. Mivel a félidő hátralevő részében újabb találat nem született, így 1-1-es döntetlennél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után mindössze három perc kellett ahhoz, hogy a felcsútiak meg tudják szerezni a vezetést: a 48. percben David II. Vanecek vette be Branislav Danilovic kapuját. A folytatásban aztán kezdeményezőbb maradt a vendég együttes, több pontos lövése is volt a Puskás Akadémiának, viszont újabb gól nem született annak ellenére sem, hogy a 87. percben kiállították Szolnoki Rolandot. A vendégek a győzelemnek köszönhetően feljöttek a harmadik helyre.

MOL Fehérvár FC–Debreceni VSC 1-0 (0-0)

Mol Aréna Sóstó, 1812 néző, v.: Vad II.
Fehérvár: Kovácsik - Fiola (Nikolov 61.), Juhász R., Stopira, Hangya (Vinícius, a szünetben) - Houri, Pátkai (Bamgboye 61.) - Nego, Hodzic (Futács 61.), Petrjak (Kovács I. 86.) - Nikolics
Debrecen: Kosicky - Kusnyír (Bódi, a szünetben), Pávkovics, Szatmári, Barna - Bényei, Csősz (Belényesi 89.) - Kundrák (Baráth 87.), Milunovic (Szécsi 74.), Varga K. - Trujic (Adeniji, a szünetben)

gólszerző: Futács (83.)
sárga lap: Varga K. (81.)

Székesfehérváron is folytatódott a Debrecen rossz teljesítménye, miután a szinte biztosan ezüstérmet szerző hazaiak 1-0-ra diadalmaskodtak. Már az első játékrészben több próbálkozása volt a székesfehérváriaknak, azonban ekkor még sem ők, sem a debreceniek nem tudták eltalálni a másik kapuját. A fordulás után aztán megélénkült a játék, a MOL Fehérvár több nagy helyzetet is kihagyott, viszont végül Futács Márkó egy szabadrúgást követően bevette Tomas Kosicky kapuját, így 1-0-ra nyert a házigazda.

Magyar labdarúgás,NB I,Diósgyőri VTK,Debreceni VSC,Puskás Akadémia FC,MOL Fehérvár FC