Labdarúgó NB I: továbbra is veretlen új edzőjével az Újpest

Az utolsó pillanatokban sikerült pontot mentenie a fővárosi lila-fehéreknek a Mezőkövesd ellen a magyar élvonal 30. fordulójában.

Fotó: Mezőkövesd-Zsóry hivatalos oldala

Az első játékrészben a Mezőkövesd kezdeményezett jobban, viszont a helyzeteik rendere kimaradtak. Az Újpest előtt is adódtak azonban ziccerek, de a lila-fehérek sem tudtak eredményesek lenni, így 0-0-s döntetlennel zárult az első 45 perc.

A fordulás után nem kellett aztán sokat várni az első gólra: a 66. percben Banai Dávid előbb védeni tudta Pekár László lövését, azonban a kipattanót bevágta a vendégek támadója. A mezőkövesdiek a vezetés megszerezése után nem sokkal később újabb gólt is szerezhettek volna, viszont Dino Besirovic túl sokáig várt, így lövésig sem jutott el. Végül az utolsó percekben az Újpest nyomott jobban, aminek a 94. percben meg is lett az eredménye, hiszen a csereként beálló Koszta Márk fejelt Szappanos Péter kapujába. Ennek köszönhetően az utolsó pillanatban mentett ismét pontot a lila-fehér együttes.

Újpest FC–Mezőkövesd-Zsóry FC 1-1 (0-0)

Szusza Ferenc Stadion, 2300 néző, v.: Pintér

Újpest: Banai - Balázs B., Heris, Máté Zs., Burekovic - Onovo (Szakály P., 86.), Nwobodo - Simon K. (Calcan, 70.), Bacsa (Perosevic, 58.), Zsótér (Koszta, 71.) - Novothny
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Pillár, Nesterov, Silye - Berecz, Karnyickij - Cseri (Pekár, 38.), Nagy D. (Eperjesi, 90.), Besirovic (Vajda, 72.) - Zivzivadze (Jurina, 90.)

gólszerzők: Koszta (95.), illetve Pekár (66.)
sárga lap: Perosevic (78.), illetve Nagy D. (5.), Eperjesi (93.)