Női NB I: egy öngól döntött, a Ferencváros jutott a BL-selejtezőbe

A Ferencváros 2-1-re legyőzte az MTK-t a magyar bajnokság BL-indulásról döntő rájátszásának harmadik mérkőzésén és így kivívta a szereplési jogot a a legrangosabb európai kupa selejtezőjében.

Fotó: fradi.hu

Akárcsak az elmúlt két évben úgy idén is az FTC-Telekom és az MTK vívta egymással a magyar bajnokság utolsó mérkőzéseit, a két győzelemig tartó párharc azonban ezúttal nem a bajnoki elsőségről, hanem a Bajnokok Ligájában való szereplésről döntött. A mindent eldöntő harmadik mérkőzésen a ferencvárosiak két kulcsjátékosuk nélkül álltak ki: Csiki Anna Svédországba igazolt, Vágó Fanny pedig súlyos sérülés miatt nem léphetett pályára.

Sokkal jobban kezdte a mérkőzést az MTK és a kék-fehérek Németh Loretta révén megszerezték a vezetést az ötödik percben. A vendégek sokkal többet támadtak, ám helyzeteik kimaradtak, akárcsak Inna Zldinis egyenlítési lehetősége. A ferencvárosiak ráadásul újabb két kulcsemberüket veszítették el az első 30 percben Papp Lucát és Marija Aleksicet is le kellett cserélni. A zöld-fehérek a nehéz helyzetük ellenére is egyenlítettek, amikor Pusztai Sára szögletét Szabó Viktória a kapuba fejelte.

A gólt követően a Ferencváros átvette a játék irányítását, Szőcs Réka viszont Melisa Hasanbegovic lehetőségét szögletre ütötte. A sarokrúgás után aztán egészen szürreális módon született meg a hazaiak vezető gólja: Szabó beadása után Kocsán Petra ért a labdába egy kapu előtti kavarodás során, Szőcs kirúghatta a labdát, amely azonban Németh Ágnesről a kapuba pattant. A találat a 45+3. percben esett, így a ferencvárosiak mehettek előnnyel a szünetre.

Fordulás után is a ferencvárosiak maradtak aktívabbak:Fenyvesi Evelin távoli lövésénél Szőcs nagyot védett, majd Diószegi Sára helyzete maradt ki. Az MTK-nak nem volt túl sok lehetősége az egyenlítésre, az idő azonban egyre inkább a labdát többet birtokló Ferencvárosnak kedvezett. Az eredmény végül a lefújásig sem változott és így a zöld-fehérek indulhatnak ősszel a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

FTC-Telekom–MTK HUNGÁRIA FC 2–1 (2-1)

FTC-Telekom: Barti – Mosdóczi, Hasanbegovic, Zlidnis, Szabó V. – Papp (Nagy V., 23.), Aleksic (Róth, 30.), Pusztai (Németh D., 78.), Fenyvesi – Kocsán, Diószegi (Czellér, 78.). Vezetőedző: Dörnyei Balázs.
MTK Hungária FC: Szőcs - Nagy L. (Méry, 78.), Turányi, Demeter, Pinczi - Farádi-Szabó (Tóth B., 78.), Csányi, Nagy Á. (Stefán, 46.) - Pápai (Mayer, 64.), Magyarics, Németh L. Vezetőedző: Varga Attila.

Gól: Szabó V. (33.), Kocsán (45+3.), ill. Németh L. (5.)
Sárga lap: Pusztai (44.)