Kajak-kenu: Szegedi Károlyról nevezték el az újfehértói sportközpontot

Az ötszörös magyar bajnok, világbajnoki ezüstérmes kenus Szegedi Károly nevét kapta az Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Újfehértó sportközpontja.

Kép forrása: frissmedia.hu

A mai napon adták át Szegedi Károly emléktábláját a sportközpontban. Az eseményen Szabó Tünde sportért felelős államtitkár szerint Újfehértó példa lehet a kisebb és nagyobb települések számára, mivel a gyerekek szinte kivétel nélkül sportolnak a városban és Szegedi Károly példaképként állítható a helyi fiatalok számára.

Szegedi Károly 1953-ban született Újfehértón, 17 évesen kezdett kenuzni. Pályafutása során a Budapesti Építők, majd a Budapest Honvéd színeiben versenyzett és Wichmann Tamás és Tatai Tibor mellett készülhetett a nagy versenyekre. Összesen öt magyar bajnoki címet szerzett, majd 1975-ben a belgrádi világbajnokságon 10 000 méteren ezüstérmet szerzett. A montreali olimpián 500-on hatodik helyen végzett, ám gyomorbetegséget kapott. A korszak nagy reménysége betegsége következtében 1978-ban elhunyt.

Szegedi Károly emlékét Újfehértón a róla elnevezett kitüntetés őrzi 2004 óta. A sportközpont falán elhelyezett emléktábláját  Szabó Tünde és Hosszú József, a város polgármestere leplezte le.