Atlétika: elmarad a maraton Berlinben és New Yorkban is

A koronavírus-járvány miatt törölték a november 1-jére tervezett New York-i valamint a szeptemberre kiírt berlini maratont is.

A New York Maraton szervezői a döntést a futók, a szurkolók, az önkéntesek és a stábtagok védelmének érdekében hozták meg. Tavaly a világ leghíresebb maratoni versenyét 53 640 futó fejezte be. Az szinte biztos volt, hogy a 47. Berlin Maratont szeptember 27-én rendezték volna, ám már áprilisban eldőlt, hogy a kiírt időpontban nem lehet megtartani a versenyt. Mivel október 24-ig tilos ötezer főnél több embert érintő rendezvényt tartani Németország fővárosában, így a viadalt törölték.

Ebben az évben már biztosan elmarad a bostoni maraton is, amelyet 1897 óta először nem fognak megrendezni, a tokiói versenyt pedig mindössze 200 profi résztvevővel bonyolították le. Londonban április 26 helyett október 4-én rendezik meg a szokásos maratont, míg a chicagói versenyre jelen állás szerint szintén októberben (a verseny eredeti időpontjában) kerülhet sor.