Labdarúgó NB I: az utolsó percben mentett értékes pontot a Puskás Akadémia

Az utolsó pillanatokban sikerült egy nagyszerű góllal pontot mentenie a felcsútiaknak a Kisvárda otthonában a magyar élvonal 32. fordulójában.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Kisvárda–Puskás Akadémia 1-1 (0-0)

Kisvárda, 2875 néző, v.: Pintér Cs.

Kisvárda Master Good: Dombó - Hej, Rubus, Kravcsenko, Protic (Baranyai, 91.) - Lucas, Bumba (Sassá, a szünetben) - Simovic, Cukalasz (Ene, 87.), Kovácsréti - Viana (Tischler, 80.)
Puskás Akadémia FC: Tóth B. - Nagy Zs., Meissner, Hadzsiev, Deutsch L. (Mebrahtu, 90.) - Urblík (Plsek, 69.), Van Nieff - Slagveer, Knezevic, Gyurcsó - Vanecek (Favorov, 82.)

gólszerzők: Sassá (85.), illetve Meissner (94.)
sárga lap: Hej (55.), Lucas (67.), Sassá (86.), Rubus (88.), illetve Deutsch (65.), Nagy Zs. (67.), Knezevic (89.)

Az első félidőben jobban kezdett a Kisvárda, több nagy helyzetet is kialakított a házigazda, azonban nem sikerült megszereznie a vezetést a kiesés ellen küzdő együttesnek. A fordulás után aztán nem kellett sokat várni a mérkőzés legnagyobb helyzetére, hiszen az 54. percben egy szabálytalanság után tizenegyeshez jutott a Kisvárda. A büntetőhöz Fernando Viana állt oda, viszont Tóth Balázs védeni tudott, így maradt a 0-0-ás eredmény. Végül egészen a 86. percig kellett várni az első gólra, ekkor Sassa vette be a felcsútiak kapuját, viszont a hosszabbítás utolsó utáni percben egy nagyszerű találattal Thomas Meissner tudott egyenlíteni.

Budapest Honvéd–Kaposvári Rákóczi 4-2 (1-0)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1982 néző, v.: Antal

Budapest Honvéd: Levkovich - Batik, Kamber, Lovric - Mezghrani, Szendrei (Irimiás, 84.), Hidi, Nagy G. (Cipf, a szünetben), Uzoma (Kukoc, 63.) - Gazdag, Ugrai (László, 84.)
Kaposvári Rákóczi FC: Pogacsics - Nagy J., Ur (Nagy T., 42.), Szabó A., Fodor - Szakály A., Vachtler - Bévárdi (Pintér, 76.), Palic, Nagy R. (Borbély, 72.) - Ádám (Balázs Zs., 72.)

gólszerzők: Gazdag (20., 65.), Hidi (62.), Kukoc (94.), illetve Bévárdi (58.), Balázs Zs. (83.)
sárga lap: László (85.), Lovric (91.) Kukoc (94.)

Gól gazdag mérkőzésen verte meg a Budapest Honvéd a Kaposvárt. A házigazda már a 20. percben előnybe került Gazdag Dániel révén. A félidő végéig aztán nem született újabb találat, a fordulás után viszont az 58. percben Bévárdi Zsombor egyenlíteni tudott. Nem kellett aztán sokat várni a hazaiak válaszára: a 63. percben Hidi Patrik révén 2-1-re, majd Gazdag Dániel második találatával 3-1-re módosult az állás. Igaz a 83. percben a csereként beállt Balázs Zsolt még szépíteni tudott, de a 95. percben még Tonci Kukoc is eredményes tudott lenni, így 4-2-es eredménnyel zárult a találkozó.

Magyar labdarúgás,NB I,Bp. Honvéd,Puskás Akadémia FC,Kisvárda Master Good,Kaposvári Rákóczi