Labdarúgó NB I: könnyedén nyert a Paks, az utolsó fordulóban dől el a kiesés kérdése

Nagyszerűen játszva 4-2-re győzte le a kiesés ellen küzdő Paks a Diósgyőri VTK-t a magyar élvonal 32. fordulójában.

Fotó: DVTK

A paksiak már a 17. percben előnybe kerültek Windecker József fejes góljával, majd a fordulás után Gévay Zsolt és Hahn János is bevette Bukrán Erik kapuját. Az előző fordulóban is vereséget szenvedő miskolciak az 59. percben aztán kisebb reménysugarat kaptak, miután egy szabálytalanságot követően Iszlai Bence tudott szépíteni tizenegyesből. Ennek ellenére a 74. percben ismét Windecker József tudott eredményes lenni, így bebiztosította csapata győzelmét a magyar középpályás. Végül a 90. percben Molnár Gábor kapott egy nagyszerű indítást, egy az egyben vezethette a kapusra, és gólra is váltotta a helyzetet, így beállította a 4-2-es végeredményt.

Paksi FC–Diósgyőri VTK 4-2 (1-0)

Paks, 1891 néző, v.: Bogár

Paksi FC: Rácz - Osváth, Szélpál, Gévay, Szabó - Balogh, Szakály (Haraszti, 64.), Windecker (Kecskés, 77.) - Hahn (Böde, 81.), Sajbán (Bertus, 78.), Könyves (Kulcsár, 64.)
Diósgyőri VTK: Bukrán - Orosz, Polgár, Szűcs, Vági - Egerszegi (Adukor, 81.), Iszlai (Cortes, 81.) - Hasani (Molnár, 61.), Márkvárt, Korbély (Makrai, 72.) - Ivanovski

gólszerzők: Windecker (17., 74.), Gévay (48.), Hahn (56.), illetve Iszlai (60., 11-esből), Molnár (90.)
sárga lap: Haraszti (88.), illetve Hasani (20.), Polgár (45.)