NB I: létfontosságú győzelmet aratott Mezőkövesden a Debrecen

A Debrecen 1-0-ra győzött a Mezőkövesd otthonában a magyar bajnokság 32. fordulójában és így életben tartotta bennmaradási esélyeit az utolsó játéknap előtt.

Kép forrása: nso.hu

Mivel mindkét csapatnak komoly céljai vannak a bajnokság hajrájában, így nem meglepő módon meglehetősen tapogatózó játékot hozott az első negyedóra. A debrecenieknél Kundrák és Szécsi az ötödik percben összefejelt és bár visszatértek a pályára, egyik sem játszotta végig az első félidőt. A 16. percben a mezőkövesdi Zizivadze betalált, ám Andó-Szabó Sándor játékvezető les miatt érvénytelenítette ezt a találatot. A debreceniek a játékrész során szintén eljutottak egy lesgólig, amelyet az akkor még pályán tartózkodó Szécsi jegyzett. A szünetig nem tudott egyik csapat sem előnybe kerülni.

Fordulás után a mezőkövesdi Nagy Dániel is a kapuba talált, ám ezt a találatot és érvénytelenítették les címén. A meccs kiegyenlített küzdelmet hozott, mindkét csapat eljutott kisebb-nagyobb helyzetekig. A véghajrában aztán a bronzéremért küzdő Mezőkövesd kitámadott, ám mégis a kiesés ellen küzdő Debrecen szerezte meg a meccs egyetlen gólját: egy szöglet után a csereember Haruna Garba talált be.

Győzelmével a Debrecen átmenetileg biztosan elmozdult a kiesőzónából és az utolsó fordulóban még elkerülheti a kiesést, a Mezőkövesd viszont nehéz helyzetbe kerülhet a bronzéremért vívott küzdelemben.

Mezőkövesd Zsóry FC-Debreceni VSC 0-1 (0-0)

Városi Stadion, v.: Andó-Szabó
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos - Farkas, Nagy D. (Cseri, 70.), Pillár, Silye - Meszhi, Karnyickij - Pekár, Vajda (Vadnai, 78.), Besirovic (Eperjesi, a szünetben) - Zivzivadze
Debreceni VSCNagy S. - Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Kusnyír, Kundrák (Bényei, a szünetben), Varga K., Tőzsér, Szécsi (Bereczki, 36.; Trujic, 63.) - Adeniji (Garba, 63.; Barna, 91.)

gólszerző: Garba (89.)
sárga lap: Besirovic (45+1.), Zivzivadze (75.), Eperjesi (89.), illetve Pávkovics (29.), Kinyik (39.), Varga K. (66.)