Labdarúgó NB I: kikapott a Mezőkövesd, bronzérmes a Puskás Akadémia

Hátrányból fordítva nyert a Budapest Honvéd ellen a Puskás Akadémia, míg a Mezőkövesd a Ferencváros ellen kapott ki a magyar élvonal 33. fordulójának zárómérkőzésein.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 2-1 (1-1)

PAFC: Tóth B. - Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Deutsch L. - van Nieff - Gyurcsó (Slagveer a szünetben), Plsek (Urblík, 76.), Knezevic (Spandler, 88.), Nagy Zs. - Vanecek
Honvéd: Tujvel - Batik, Kamber (Cipf, 87.), Lovric - Mezgrani, Hidi, Szendrei (Moutari, 73.), Gazdag, Uzoma - Ugrai, George (Kesztyűs, 47.)

gólszerzők: Nagy Zs. (35.), Slagveer (83.), illetve George (22.)
sárga lap: van Nieff (19.), illetve Szendrei (50.), Lovric (86.), Hidi (89.)

Fontos mérkőzés elé nézett a felcsúti együttes az utolsó fordulóban, hiszen ha legalább ugyanannyi pontot szerez a Budapest Honvéd ellen, mint amennyit a Mezőkövesd a Ferencváros ellen, akkor biztosan a harmadik helyen végez. Ennek ellenére már a 22. percben hátrányba kerültek a hazaiak Mayron George találatát követően, viszont Nagy Zsolt még a 35. percben egyenlíteni tudott. Ekkor a Ferencváros is kisebb szívességet tett, hiszen a 39. percben már hátrányban volt a Mezőkövesd.

A fordulás után aztán a csereként beállt Luciano Slagveer a 84. percben megszerezte a vezetést a Puskás Akadémiának, így 2-1-re diadalmaskodni tudott a felcsúti csapat. Ezzel az is biztossá vált, hogy a másik mérkőzés eredményétől függetlenül Európa-liga-induló és bronzérmes az együttes.

Ferencvárosi TC–Mezőkövesd-Zsóry FC 1-0 (1-0)

Ferencváros: Dibusz - Botka, Otigba, Blazic, Civic (Heister, a szünetben) - Vécsei (Leandro, 57.), Haratin, Sigér (Frimpong, 87.) - Zubkov (Varga R., 57.), Boli, Tokmac (Skvarka, 81.)
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Neszterov, Silye - Cseri (Meszhi, 81.), Karnyickij, Berecz, Pekár (Vajda S., 66.) - Zivzivadze (Dragóner, 73.), Jurina (Nagy D., 66.)

gólszerző: Tokmac (41.)
sárga lap: Vécsei (46.), Sigér (82.), Haratin (87.), Otigba (93.), illetve Cseri (37.), Berecz (58.), Dragóner (78.)

Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést végig uraló Ferencváros a három pont sorsát. A biztos bajnok fővárosiak jobban kezdték a találkozót, birtokolták a labdát, végül a 39. percben Nguen Tokmac megszerezte a vezetést a gárdának. A fordulás után aztán próbálkozott a Mezőkövesd, az egyenlítés azonban nem jött össze, így 1-0-ás hazai sikerrel zárult a találkozó.

13 gólos: Radó András (Zalaegerszeg)
11 gólos: Könyves Norbert (Paks), Davide Lanzafame (Budapest Honvéd), David Vanecek (Puskás Akadémia)
10 gólosBobál Gergely. (Zalaegerszeg), Franck Boli (Ferencváros), Armin Hodzic (MOL Fehérvár)
9 gólos: Tunde Adeniji (Debrecen), Futács Márkó (MOL Fehérvár), Szécsi Márk (Debrecen), Olekszandr Zubkov (Ferencváros)
8 gólos: Feczesin Róbert (Újpest), Josip Knezevic (Puskás Akadémia), Tocmac Nguen (Ferencváros), Budu Zivzivadze (Mezőkövesd)