Labdarúgó NB I: nem bírt egymással a Zalaegerszeg és a MOL Fehérvár

Nagyszerű mérkőzésen játszott 1-1-es döntetlent a Zalaegerszeg a MOL Fehérvárral a magyar élvonal utolsó, 33. fordulójában.

Fotó: molfehervarfc.hu

A már biztosan ezüstérmes székesfehérváriak nem bízták a véletlenre a dolgokat, hiszen a negyedik percben Armin Hodzic révén előnybe kerültek. A folytatásban aztán mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de egyik fél sem tudott gólt szerezni, így 1-0-ás vendég előnynél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után aztán magasabb fokozatra tekertek a zalaiak, azonban Kovács Dániel, a vendégek kapusa rendre védeni tudta a helyzeteket. A 83. percben azonban a csereként beállt Babati Benjámin lőtt gólt a kezdőkörből egy nagyszerű meglátást követően. Az utolsó percekben aztán hatalmas lehetőségek adódtak a hazaiak előtt, a 91. percben például Nikola Mitrovics rúghatott volna korábbi csapatának gólt, viszont lövése a kapufán csattant. Igaz a 93. percben Nikolics Nemanja még betalált, azonban les miatt érvénytelenítették a MOL Fehérvár második találatát, így végül maradt az 1-1-es eredmény.

Zalaegerszegi TE–MOL Fehérvár FC 1-1 (Babati 83., illetve Hodzic 4.)

Zalaegerszeg, 4429 néző, v.: Káprály

ZTE FC: Demjén - Bolla, Szépe, Katanec, Tamás K. - Mitrovic, Bedi (McWoods, 81.) - Bőle, Barczi (Kocsis G., 56.), Radó - Bobál G. (Babati, 56.)
MOL Fehérvár FC: Kovács D. - Fiola, Rus (Vinicius, 75.), Muszliu, Hangya - Houri, Nikolov - Bamgboye (Petrjak, 62.), Hodzic (Nego, 62.), Kovács I. (Nyári, 62.) - Futács (Nikolics, 85.)

gólszerzők: Babati (83.), illetve Hodzic (4.)
sárga lap: Mitrovic (11.), Bőle (71.), illetve Hangya (54.)