NB I: hiába támadott az utolsó pillanatokig, kiesett a Debrecen

A Paks 1-1-es döntetlent játszott a Debrecen otthonában és így bennmaradt az élvonalban, míg a hajdúságiak 27 év után kiestek az első osztályból.

Fotó: MTI

Újpest FC-Kaposvári Rákóczi 5-0 (3-0)

Szusza Ferenc Stadion, 3004 néző, v.: Csonka
Újpest FCBanai - Balázs B., Máté, Ristevski, Burekovic - Simon K. (Szakály P., 74.), Onovo, Nwobodo (Csongvai, 60.), Perosevic (Bacsa, 43.) - Zsótér (Katona, 59.), Novothny (Koszta, 73.)
Kaposvári RákócziPogacsics (Bonnyai, 71.) - Nagy J., Ur, Szabó A., Hadaró (Vachtler, a szünetben) - Szakály A., Trebotic - Bévárdi (Pintér Á., a szünetben), Palic (Csiki, 53.), Balázs Zs. (Nagy R., a szünetben) - Ádám

gólszerzők: Simon K. (12.), Novothny (44.), Bacsa (45+1., 49.), Máté (57.)
sárga lap: Balázs Zs. (2.)

Bár még matematikailag kieshetett volna az Újpest is az utolsó fordulóban, ám a lila-fehéreknek ehhez három góllal kellett volna veszíteniük a sereghajtó Kaposvárral szemben. Ez már csak azért is meglepő lett volna, mert az utolsó helyen végző kaposiak összesen négy pontot tudtak szereznie ebben a szezonban idegenben. Az újpestiek aztán hamar bizonyították, hogy nem fog borulni a papírforma és Simon Krisztián révén hamar vezetést szereztek. Nem sokkal a szünet előtt Novothny Soma megduplázta csapata előnyét. A szünet előtt aztán Simon sarokkal adott gólpasszt a csereként pályára küldött Bacsa Patriknak. Bacsa aztán nem sokkal a fordulás után belőtte önmaga második gólját is, majd az 57. percben Máté Zsolt már a végeredményt is beállította. Az Újpest így a hatodik helyen fejezte be a bajnokságot, míg a Kaposvár utolsó pozíciója hetek óta biztos volt.

Debreceni VSC-Paksi FC 1-1 (0-1)

Debrecen, 9400 néző, v: Berke
DVSC: Kosicky - Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Kusnyír (Garba, 80.), Bényei (Milunovic, 46.) - Kundrák (Haris, 67.), Tőzsér, Szécsi (Trujic, 46.) - Adeniji
Paksi FC: Rácz - Osváth, Szélpál, Gévay, Szabó J. - Windecker, Balogh B. - Hahn (Böde, 60.), Bertus (Szakály D., 60.), Könyves (Haraszti, 79.) - Sajbán (Kulcsár, 53.)

gólszerzők: Trujic (75.), illetve Könyves (17.)
sárga lap: Kundrák (25.), Kinyik (49.), Haris (69.), illetve Osváth (42.), Rácz (87.), Balogh B. (90.)

Igazi hatpontos mérkőzést vívott egymással a Debrecen és a Paks mivel mindkét csapatnak a kiesés elkerülése volt a célja az utolsó fordulóban. A hajdúsági csapatban Tőzsér Dániel pályafutása utolsó találkozóján lépett pályára. A hazaiak a meccs elején mezőnyfölényben futballoztak, ám a paksiak a korábbi debreceni Könyves Norbert góljával szinte a semmiből vezetést szereztek. A vendégek ezt követően tartották az előnyüket és kontratámadásaikkal veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára. A második játékrészben a DVSC hiába birtokolta többet a labdát, helyzetekig nem jutott el. A 75. percben aztán Trujic betalált egy óriási paksi védelmi hiba után és így visszajöttek a debreceni remények. A hajrában óriási elánnal rohamoztak a debreceniek, több nagy helyzetig is eljutottak, de miután Ferenczi lövése a ráadásban csak a gólvonalra pattant a kapufáról, így maradt a döntetlen.A Debrecen 27 év után esett ki ismét az élvonalból. A hazai szurkolók nem tudták elviselni a búcsú tényét és a lefújás után a pályára rohanva számon kérték a játékosoktól a gyenge teljesítményüket, többekről még a mezt is lerángatták.

Diósgyőri VTK-Kisvárda Master Good 0-2 (0-2)

Miskolc, v: Vad II
DVTK: Bukrán - Orosz (Memolla, 46.), Polgár, Szűcs, Vági - Márkvárt, Iszlai, Korbély (Hasani, 61.), Rui Pedro (Molnár, 46.), Kiss T. (Makrai, 71.) - Ivanovszki (Cortes, 83.)
KisvárdaDombó - Baranyai, Rubus, Kravcsenko (Tischler, 73.), Hej - Szimovics (Szőr, 61.), Lucas - Kovácsréti, Cukalasz, Obradovics (Sassá, 60.) - Fernando Viana (Ene, 73.)

gól: Obradovics (8.), Fernando Viana (41.)
sárga lap: Rui Pedro (11.), Kiss T. (66.), Márkvárt (94.), illetve Rubus (21.)

A kisvárdaiak számára volt tétje a mérkőzésnek, mivel matematikailag még kieshettek, ám egy pontszerzéssel biztos volt, hogy meghosszabbítják élvonalbeli tagságukat. A vendégek aztán a nyolcadik percben Obradovics révén megszerezték a vezetést, majd hiába támadott többet a DVTK, tartották az előnyüket. A 36. percben a játékvezető a villámlás és a felhőszakadás miatt berendelte a csapatokat az öltözőbe és a játék negyedórát áll. A diósgyőri Márkvárt szabadrúgása csak a kapufán csattant, Fernando Viana viszont tovább növelte csapata előnyét. A térfélcserét követően is a hazaiak voltak az aktívabbak, de nem tudtak szépíteni. A gyengébb iramú periódust követően a hajrára megint felpörögtek a csapatok, ám az eredmény már nem változott. A Kisvárda sorozatban másodszor is megőrizte élvonalbeli tagságát.