La Liga: komoly gödörben a Sociedad, közelít az első négyhez a Getafe

A madridiak Jaime Mata duplájával legyőzték a zsinórban negyedik vereségüket szenvedő baszkokat és két pontra megközelítették a tabellán a negyedik Sevillát.

A tabellán elfoglalt helyezése ellenére meglehetősen pocsék formában várhatta a Getafe elleni találkozót a Real Sociedad, a baszkok legutóbbi három mérkőzésüket egyaránt elveszítették, így hiába somfordáltak a szezon eddigi részében folyamatosan az első négy hely környékén, egyre inkább álomnak tűnik a Bajnokok Ligája indulás számukra.

A Getafe sem lehet éppen büszke az elmúlt napok teljesítményére, a koronavírus-szünet óta nem sikerült meccset nyernie a madridiaknak, legutóbbi három találkozójukon minden alkalommal egy-egy pontot szereztek. Ezzel együtt nagyon is fontos rangadót vívott egymással a két alakulat, ugyanis a győztes stabilizálhatta volna helyét az első hét között, így nagyon is volt tétje a találkozónak.

Hogy ez a tét nyomta-e rá a bélyegét a játékra, vagy valami más, azt nem tudni, mindenesetre borzasztóan kevés helyzetet hozott az első játékrész, amelyben a hazaiak szereztek vezetést. Alejandro Remiro kapus hatalmasat hibázott, saját gólvonaláról az egyik Sociedad-játékost lőtte telibe, a menteni igyekvő Robin Le Normand szerencsétlen mozdulattal elsodorta Hugo Durót a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Jaime Mata magabiztosan értékesítette. A Getafe mindössze a harmadik csapat - a Barcelona és az Aláves(!) mellett - a La Liga idei kiírásában, amelynek két játékosa is elérte a tíz gólt, Mata mellett Ángel Rodriguez is éppen ennyinél jár.

A fordulás után a Real Sociedad az első kaput eltaláló lövésével kiegyenlített, Mikel Oyarzabal remek ütemben ugratta ki Adnan Januzajt, aki a hazai kapus lábai alatt kilőtte a hosszú sarkot. Bár a partjelző első blikkre lest ítélt, videóbírózás után kiderült, az egyik Getafe-bekk bizony beragadt középen.

A hajrára újból a Getafe vette kezébe az irányítást és Jaime Mata második találatával újra magához ragadta az előnyt. A Getafe szemfüles csatára egy bedobással lépett be a Sociedad védelme mögé, majd szinte az alapvonalról vette be a vendég kaput.

Sikerével a Getafe két pontra megközelítette a negyedik, már Bajnokok Ligája indulásra jogosító helyen tanyázó Sevillát, a Real Sociedad viszont egyre lejjebb csúszik a tabellán.

La Liga, 32. forduló

Getafe-Real Sociedad 2-1 (Mata 20., 83. - az elsőt tizenegyesből, ill. Januzaj 55.)

A forduló további eredményei

Vasárnap játszották

Espanyol–Real Madrid 0–1 (Casemiro 45.)
Levante–Real Betis 4–2 (Borja Mayoral 21., Bardi 35., J. Morales 51., Rochina 58., ill. Canales 70., Juanmi 88.)
Granada–Eibar 1–2 (R. Soldado 49., ill. de Blasis 16., Kike 69.)
Villarreal–Valencia 2–0 (P. Alcacer 14., G. Moreno 45.)

Szombaton játszották

Atlético Madrid–Deportivo Alavés 2–1 (Saúl 59., Diego Costa 72. – 11-esből, ill. Joselu 93. – 11-esből)
Celta Vigo–FC Barcelona 2–2 (Szmolov 50., Iago Aspas 88., ill. L. Suárez 20., 67.)
Osasuna–Leganés 2–1 (Enric Gallego 9., 96., ill. Javi Avilés 50.)
Athletic Bilbao–Mallorca 3–1 (Raúl García 16. – 11-esből, Sancet 24., Villalibre 90., ill. Budimir 70. – 11-esből)