Premier League: negatív szériának vetett véget a Burnley

A Crystal Palace legutóbbi négy Burnley elleni mérkőzését megnyerte a Premier League-ben, ezúttal viszont megszakadt a londoniak sorozata.

A Crystal Palace legutóbbi négy Burnley elleni Premier League találkozóját egyaránt megnyerte, tette mindezt 8-1-es gólkülönbséggel, így joggal reménykedhettek a londoniak egy kellemes hétfő estében. Különösen, ha hozzátesszük, ennél jobb sorozatot csak a Wimbledon ellen tudtak kiépíteni az élvonalban 1989 és 1991 között.

Gólzáporra persze aligha számíthatott bárki is, a Crystal Palace és a Burnley is 24-24 olyan bajnoki mérkőzésnél jár az idei kiírásban, amely első félidejében nem szerzett gólt, így a fogadók számára szinte borítékolható volt a 0-0-s részeredmény negyvenöt perc futball után.

A fordulás után aztán egy szabadrúgás után megtört a gólcsend, de a hazaiak nagy bánatára ez a Burnley vezető találatában testesült meg: egy oldalról érkező szabadrúgásra Ben Mee robbant be és fejelt a Palace kapujába. Mee-nek ez mindössze a negyedik Premier League-találata volt, legutóbb a Manchester City ketrecét vette be - még 2017 januárjában.

A folytatásban a hazaiak igyekeztek otthon tartani legalább az egyik pontot, de ez végül nem jött össze a Palace-nak. A Burnley sikerével három ponttal elhúzott hétfő esti riválisától, és pontszámban beérte a tabellán hetedik Tottenham csapatát, a Crystal Palace a tizenkettedik helyre csúszott vissza.