ACB Liga: Hangáék elveszítették a döntőt

Hanga Ádám csapata a Barcelona 69-67-re kikapott a Baskoniától a spanyol kosárlabdabajnokság döntőjében.

Fotó: EFE

Két olyan csapat vívta a spanyol bajnokság döntőjét Valenciában, amely egyszer már mérkőzött egymással. Az A-csoport rangadóján Hanga Ádám 15 ponttal és 7 gólpasszal vezette győzelemre a Barcelonát a jelenlegi csapata ellen. A barcelonaiak jobban kezdték a mérkőzést, de a Baskonia hamarosan átvette a vezetést. Egy negyedet követően a baszkok 17-16-ra vezettek. A második játékrészben Thomas Heurtel játszotta a főszerepet és vezérletével a katalánok 26-17-re elléptek és végül 39-33-al mehettek szünetre.

Zsinórban öt pontot szerzett a Baskonia a fordulás után, és Tomic három perc után szerzett kosarat a barcelonaiaknak, de Vildoza egy triplával egyenlített. Svetislav Pesic a barcelonaiak mestere kapott egy technikait, és a Baskonia ezután négy pontot szerzett zsinórban. Végül Heurtel remekelt a játékrész utolsó perceiben és 51-51-re álltak a csapatok harminc percet követően.

Az utolsó negyedet a Baskonia kezdte jobban, de Corry Higgins 2+1-ével fordított a Barcelona. A csapatok egyre többet hibáztak és három perccel a vége előtt 64-64 állt az eredményjelzőn. Polanora triplájával a Baskonia három ponttal ellépett, de Oriola kiegyenlített. Már lényegben készültek a hosszabbításra a résztvevők, amikor három másodperccel a vége előtt Vildoza kosarával 69-67-re ellépett a Baskonia. A baszk védők Higginst kiszorították, és ő kihagyta a dobását így a Baskonia 2002, 2008 és 2010 után negyszer nyerte meg az ACB Ligát.

Hanga Ádám ezúttal nem tudott főszereplővé válni a barcelonaiaknál. A magyar játékos 16 percet játszott, 3 pontot és 3 lepattanót szerzett és 1 gólpasszt osztott ki.

Barcelona - Baskonia 67-69 (16-17, 23-16, 12-18, 16-18)

Barcelona: Hanga 3/3, Higgins 14/6, Claver 4, Mirotic 8, Tomic 2. Csere: Heurtel 21/6, Davies 4, Oriola 3, Abrines -, Kuric 8/6.
Baskonia: Vildoza 17/6, Henry 2, Shengelia 14/3, Shields 9/3, Eric 2. Csere: Polonara 4/3, Janning 8/6, Granger -, Dragic 3/3, Diop 10.