IndyCar: Scott Dixon megállíthatatlan, Indianapolisban is győzött

Akárcsak a szezonnyitó texasi verseny úgy az Indianapolisban rendezett GMR Grand Prix is Scott Dixon győzelmével végződött.

Fotó: IndyCar.com

Az Egyesült Államok függetlenségének napján került sor az IndyCar szezon második versenyére az indianapolis Grand Prix-pályán. Az időmérő edzésen Will Power autózta a legjobb időt és a korábbi bajnok a 80 körös viadal startját is remekül kapta el. Mögötte az első kört követően Jack Harvey és Graham Rahal haladtak, Felix Rosenqvist viszont több pozíciót is bukott. A mindössze a huszadik helyről induló Simon Pagenaud valamint az előző versenyt megnyerő Scott Dixon nyitották a kerékcserék első szakaszát. A sorrend annyiban módosult, hogy a címvédő Josef Newgarden a negyedikről feljött a második helyre.

Egyetlen sárga zászlós fázis volt a futamon, amikor féltávnál Oliver Askew falnak csapódott. A biztonsági autó kijövetele után Rahal átvette a vezetést Spencer Pigott és Conor Daly előtt.Alexander Rossi megint idő előtt fejezett be egy futamot technikai hiba miatt, Dalyt pedig alig pár kör alatt Scott Dixon, Colton Herta,  Rinus VeeKay, Simon Pagenaud és Patricio O’Ward is megelőzte.

Dixon hamarosan utolérte majd megelőzte Rahalt és elkezdett előnyt kiépíteni. Will Power megint rengeteg időt bukott a bokszban és csak 20. lett. Scott Dixon végül könnyedén győzött Graham Rahal és Simon Pagenaud előtt. Colton Herta, Rinus VeeKay, Markus Erikson és Josef Newgarden végeztek a negyediktől a hetedik helyig, míg a legjobb 10-be rajtuk kívül Patricio O`Ward, Santino Ferrucci és Takuma Sato fértek be.

A pontversenyt az ötszörös bajnok Scott Dixon 104 ponttal vezeti a 75 pontos Simon Pagenaud és a 64 pontos Josef Newgarden előtt. A bajnokságban most igazi erőltetett menet vár a pilótákra: jövő szombaton és vasárnap a Road America versenypályán, majd két hét múlva a Iowában rendeznek dupla versenyt.