Német Kupa: huszadszor is a Bayern München a kupagyőztes (videó)

Története során huszadik alkalommal nyerte el a DFB-kupát a Bayern München, miután a berlini döntőben 4-2-re győzött a Bayer Leverkusen ellen.

A kupadöntők napja volt a mai Németországban. Délután a hölgyek fináléját rendezték meg Kölnben a Wolfsburg és az Essen részvételével. Bár az esseniek háromszor is bevették a bajnokságot veretlenül megnyerő ellenfelük kapuját, a Wolfsburg 3-3-at követően tizenegyesekkel megnyerte a finálét. Jakabfi Zsanett nem lépett pályára a kupagyőztesnél.

Az igazi nagy durranás azonban este következett amikor is Berlinben a férfiak fináléjában a Bayern München a huszadik, míg a Bayer Leverkusen a második kupagyőzelméért lépett pályára. A bajor egyesület játékosai úgy léphettek pályára, hogy a tartalékcsapatuk történelmet írva ma újoncként megnyerte a harmadosztály küzdelmeit (a szabályok értelmében azonban nem juthat fel a Bundesliga 2-be).

A Bayern a 16. percben szerezte meg a vezetést a fináléban, miután az Edmond Tapsoba szabálytalansága miatt megítélt szabadrúgást David Alaba 17 méterről a kapu bal oldalába csavarta. A gólt követően a müncheniek mezőnyfölénybe kerültek és a 24. percben Joshua Kimmich passzát Serge Gnabry továbbította a kapuba. A leverkusenieket teljesen megfogta a találat de a különbség nem változott az első 45 percet követően.

Fordulás után szinte azonnal növelhette volna a differenciát, ám Kingsley Coman forintos labdája után Robert Lewandowski ziccert rontott. Az első leverkuseni lehetőségre több, mint 55 percet kellett várni, ekkor viszont Kevin Volland luftot rúgott ziccerben. Az 59. percben aztán már 0-3 volt az állás a Bayer szempontjából: Manuel Neuer indítását Robert Lewandowski teljesen váratlanul kapura tűzte és Lukas Hradecky a lába között bevédte az elsőre veszélytelennek tűnő próbálkozást. A lengyel csatárnak ez volt az 50. gólja az idei szezon tétmérkőzésein.

A müncheniek ezt követően visszavettek a tempóból és ezen Sven Bender fejesgólja sem változtatott, amely egy szöglet után született. A leverkuseniek ezután több helyzetig is eljutottak, amelyek azonban nem voltak megoldhatatlan feladatok Manuel Neuer számára. A kupadöntő végül akkor dőlt el, amikor Robert Lewandowski egy hanyag mozdulattal a kapuba lőtte Ivan Perisic passzát. A meccs utolsó pillanataiban Alphonso Davies kezezése miatt büntetőhöz jutott a Leverkusen és a tizenegyest Kai Havertz belőtte.

A Bajnokok Ligájában még érdekelt Bayern München így 30. bajnoki címe mellé a 20. kupagyőzelmét is begyűjtötte és egymást követő második idényében duplázott. A meccs több rekordot is hozott: a Bayern 200. győzelmét aratta a kupasorozatban, Thomas Müller a nyolcadik kupadöntőjében a hatodik kupagyőzelmét aratta, akárcsak Manuel Neuer.

Bayer Leverkusen-Bayern München 2-4 (0-2)

Berlin, Olimpiai Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Welz
Bayer Leverkusen:
 Hradecky – L. Bender (Weiser, 82.), Tapsoba, S. Bender, Wendell – Aránguiz, Baumgartlinger (Demirbay, a szünetben) – Diaby, Amiri (Volland, a szünetben), Bailey (Bellarabi, 77.) – Havertz. Vezetőedző: Peter Bosz