Serie A: könnyedén nyerte meg a városi rangadót a Juventus a Torino ellen – videó

Nagyon simán, 4-1-re győzött a Torino ellen a Juventus az olasz élvonal 30. fordulójában, így nagy lépést tett a bajnoki cím felé.

Fotó: Yahoo Sports!

Nagyszerűen kezdte a találkozót a házigazda Juventus a Torino elleni összecsapását, hiszen már a 3. percben előnybe került Paulo Dybala találatának köszönhetően. A folytatásban aztán mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de a következő gólt ismét a hazaiak szerezték: a 29. percben Cristiano Ronaldo indítása után Juan Cuadrado vette be Salvatore Sirigu kapuját. A félidő végén aztán úgy tűnt, hogy sikerül visszajönnie a meccsbe a Torinonak, hiszen a 45. percben Andrea Belotti tudta gólra váltani a jogosan megítélt tizenegyest.

A fordulás után aztán jött az egyenlítő találat is az 51. percben Simone Verdi révén, viszont az olasz játékos lesen tartózkodott, így gólját érvénytelenítették. Bő tíz perccel később aztán Cristiano Ronaldo növelte ismét kéttalálatosra a Juventus előnyét. Három perccel a rendes játékidő vége előtt aztán Koffi Djidji szerzett öngólt, így végül 4-1-re diadalmaskodott a címvédő.

A Juventus kapusa Gianluigi Buffon 648. mérkőzésén védett a Serie A-ban és így megdöntötte Paolo Maldini rekordját.

Serie A, 30. forduló

Juventus–Torino 4-1 (Dybala 3., Cuadrado 29., Ronaldo 61., Djidji - öngól 87., illetve Belotti - 11-esből 45+6.)