Bundesliga-osztályozó: idegenben lőtt gólokkal maradt benn a Werder Bremen (videó)

A Werder Bremen izgalmas véghajrát követően 2-2-es döntetlent játszott a Heidenheim otthonában az osztályozón és így idegenben lőtt gólokkal bennmaradt a Bundesligában.

Csütörtökön nem született gól az osztályozós párharcban, és így a Heidenheim számára hazai pályán adatott meg, hogy története során először kiharcolja az élvonalba jutást. A másodosztály harmadik helyezettje azonban hamarosan hátrányba került a Werder Bremennel szemben, miután  Norman Theuerkauf öngólt vétett.

A brémaiak nyomtak a meccs elején ám Milot Rasica és Davy Klaassen helyzetét is Kevin Müller bravúrral tudta védeni. A Heidenheim az első félidőben nem tudott igazán veszélyesen játszani, fordulás után azonban Stefan Schimmer azonnal egyenlíthetett volna. Kevin Müller a második félidőben is remekül védett, ám Joshua Sargent és Ludwig Augustinsson eszén is túljárt. A 85. percben aztán egyenlítettek a hazaiak: Tobias Mohr lövése még a keresztlécről kipattant, ám Tim Kleindienst tökéletes ütemben érkezett és a kapuba továbbította a labdát.

Mivel az idegenbeli gól szabálya érvényben volt a párharcban így a hazaiaknak öt (plusz néhány) perce volt a mindent eldöntő találat megszerzésére és kitámadtak.  A Werder megszerezte a labdát a 94. percben és kijátszva egy akciót és Ludwig Augustinsson betalált, lényegében eldöntve mindent.

A játékvezető még három percig engedte a játékot és a Heidenheim az utolsó percben még kapott egy tizenegyest. Kleindienst értékesítette a büntetőt, ám a hazaiaknak már nem volt esélye arra, hogy még egy gólt szerezzenek.A Werder Bremen így két döntetlen után maradt benn az élvonalban, amelynek 1981 óta megszakítás nélkül tagja.

Bundsliga, osztályozó, visszavágó

Heidenheim–Werder Bremen 2–2 (Kleindienst 85., 97. – a másodikat 11-esből, ill. Theuerkauf 3. – öngól, Augustinsson 94.)