La Liga: ismét nyert, így egyre közelebb a bajnoki címhez a Real Madrid – videó

A kiesés elől menekülő Deportivo Alaves ellen sikerült 2-0-ás győzelmet aratnia a fővárosi együttesnek a spanyol élvonal 35. fordulójában.

Fotó: Diario AS

Az elmúlt mérkőzéseken több tizenegyest is kapó Real Madrid már a 11. percben büntetőhöz jutott, amihez Karim Benzema állt oda, a francia pedig értékesíteni is tudta a lehetőséget. A félidő végéig aztán itt is és ott is akadtak lehetőségek, de újabb találat nem született.

A fordulás után aztán öt percnek kellett eltelnie az első gólhoz, viszont Marco Asensio találatát les miatt érvénytelenítették. Ennek ellenére még is örülhetett a Real Madrid, hiszen miután a játékvezető visszanézte az esetet megváltoztatta döntését, és még is megadta a gólt. Végül az Alavés mindent megtett a szépítésért, de nem sok esélyük adódott erre, így 2-0-ra diadalmaskodott a Real Madrid, így a fővárosi együttes sorozatban ötödik mérkőzésén nem kapott gólt.