IndyCar: Scott Dixon kihasználta Newgarden drámáját és triplázott

Scott Dixon három győzelemmel kezdte az idei IndyCar-szezont, miután a Road America versenypályán sem talált legyőzőre. Az új-zélandi pilóta sikeréhez kellett az is, hogy Josef Newgarden a csapata hibájából rengeteg időt veszítsen.

Fotó: indycar.com

A Wisconsin államban található Road America versenypályán rendezik az idei szezon harmadik és negyedik futamát is és a szombati verseny időmérőjén Josef Newgarden autózta a legjobb időt Jack Harveyt megelőzve. Az 55 körös viadalt az első két megmérettetésen legyőzhetetlen Scott Dixon csak a 19. pozícióból kezdhette. Ryan Hunter-Reay remekül kapta el a rajtot és feljött a második helyre a címvédő Newgarden mögé. A start egészen kaotikusan alakult:Alexander Rossi és Marco Andretti is eltalált egy reklámtáblát, ami fennragadt az autójukra, de Rinus VeeKay és Zach Veach is kicsúszott.

Az eseménydús startot követően néhány eseménytelen kör következett, mielőtt Graham Rahal megelőzte Hunter-Reayt, akit később Santino Ferrucci is lehagyott. A kerékcserék a 13. körben kezdődtek és Rahal sok időt veszített, miután csapata nehezen töltött üzemanyagot az autójába. A kiállások után Josef Newgarden vezetett Santino Ferrucci és Will Power előtt. Newgarden előnye ekkor 10 másodperc volt, a második abroncsváltás során viszont jött a dráma: a kétszeres bajnok nem tudott elindulni és visszaesett a mezőny második felébe. Scott Dixon ellenben remek stratégiát váltott és feljött Will Power mögé a második helyre, miközben Jack Harvey és Marco Andretti is kicsúszott.

Ezt követően bejött a biztonsági autó, majd Dixon a jó bokszmunkának köszönhetően átvette a vezetést, Power viszont szintén időt veszített. Ezt követően további két alkalommal jött be még a biztonsági autó miután Patricio O`Ward és Conor Daly ütköztek, majd Dalton Kellett csúszott ki. Max Chilton és Alexander Rossi szintén összeértek, ekkor viszont már nem volt szükség a pace carra, ellenben Rossi defektet kapott.

A versenyt végül Scott Dixon nyerte meg Will Power és az újonc Alex Palou előtt. Az első dobogóját szerző spanyol mögött Ryan Huner-Reay, Colton Herta, Santino Ferrucci és Graham Rahal futott be. A legjobb 10-be még Patricio O`Ward és az utolsó körben megforgó Marcus Ericsson fért be.

A bajnokságot a háromból három versenyt nyerő és hatodik bajnoki címe felé robogó Scott Dixon vezeti 158 ponttal megelőzve a 93 pontos Simon Pagenaud-ot (aki most csak 12. lett) és a 88 pontos Colton Hertát. Az idény ma folytatódik egy újabb versennyel a Road Americán.