Premier League: meglepő vereséget szenvedett a Leicester City (videó)

A Leicester City teljesen összeomlott a kiesőjelölt Bournemouth otthonában és 4-1-es vereséget szenvedett az angol bajnokság 35. fordulójában.

Jobban kezdte a mérkőzést a dobogóért harcoló Leicester és Jamie Vardy révén a vendégek a vezetést is megszerezték. Az angol válogatott támadója immáron 23 góllal vezeti a góllövőlistát a bajnokságban. A szünetben jobban is álltak a leicesteriek, ám a 65. percben Junior Stanislas egyenlített tizenegyesből, majd két perccel később Dominic Solanke  révén már a Bournemouth vezetett.

Az élcsapat összeomlását Caglar Söyüncü felesleges piros lapja tette teljessé, aki felrúgtam Callum Wilsont. A 83. percben aztán Stanislas lövésébe Jonny Evans ért bele szerencsétlenül és öngólt vétett, majd Solanke adta meg a kegyelemdöfést.

A Leicester így nem tudta kihasználni a Chelsea botlását és a Manchester United esetleges hétfői győzelmével visszaeshet az ötödik helyre. A Bournemouth bennmaradási reményei három fordulóval a vége előtt még életben vannak.

Premier League, 35. forduló, vasárnapi mérkőzések

AFC Bournemouth–Leicester City 4–1 (Stanislas 66. – 11-esből, Solanke 67., 87., Evans 83. – öngól, ill. Vardy 23.)

korábban

Wolverhampton Wanderers–Everton 3–0 (Jiménez 45+2. – 11-esből, Dendoncker 46., Diogo Jota 74.)
Aston Villa–Crystal Palace 2–0 (Trezeguet 45+4., 59.)
Tottenham Hotspur–Arsenal 2–1 (Szon Hung Min 19., Alderweireld 81., ill. Lacazette 16.)