Premier League: legyőzte a bajnokot és még reménykedhet az Arsenal (videó)

Az Arsenal 2-1-re legyőzte a Liverpoolt az angol bajnokság 36. fordulójának rangadóján és így még reménykedhet a nemzetközi kupaindulás kivívásában.

A Liverpool a Premier League-pontrekordjáért, az Arsenal a nemzetközi kupaindulásért küzd az angol élvonal hajrájában, így a mai utolsó mérkőzésnek volt még némi tétje. A bajnok liverpooliak irányították a játékot az első félidőben és Jürgen Klopp csapata Sadio Mané révén előnybe is került a huszadik percben. A vendégek folyamatosan támadtak, míg a londoniaknak az első félórában helyzete sem volt.

Aztán jött az, ami a bajnoki szezonban meglehetősen ritkán történt: a bajnokságot uraló gárda kapitális hibákat vétett. Előbb Virgil van Dijk adott haza pontatlanul, a labdát megszerző Alexandre Lacazette pedig egyenlített. Még az első félidőben aztán jött az újabb liverpooli baki: Alisson utolsó emberként passzolta el a labdát Lacazette-nek, aki Reiss Nelsont kihagyhatatlan helyzetbe hozta.

Fordulás után a csapatok visszavettek a tempóból, de a liverpooliak fölénye megmaradt. A hazaiaknál azonban ezen az estén Mohamed Szalah és Sadio Mané sem állt a helyzet magaslatán és így sorra hagyták ki a helyzeteket. Az Arsenal 10 emberrel védekeztek és végül úgy nyerték meg a meccset, hogy nyolcad annyi lövésük (3-24) volt, mint ellenfelüknek.

Az Arsenal öt év után győzte le ismét ellenfelét és matematikailag még kivívhatja az Európa-liga részvétel jogát, a Liverpool viszont már nem döntheti meg a Manchester City 2018-as bajnoki pontrekordját.

Premier League, 36. forduló, szerdai mérkőzések

Arsenal–Liverpool 2–1 (Lacazette 32., Nelson 44., ill. Mané 20.)

korábban

Burnley–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Wood 94. – 11-esből, ill.  R. Jimenez 76.)
Manchester City–AFC Bournemouth 2–1 (D. Silva 6., Gabriel Jesus 39., ill. D. Brooks 88.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–3 (Ritchie 56., ill. Szon 27., Kane 60., 94)