Primeira Liga: rangadót nyert és bajnok lett a Porto (videó)

A Porto 2-0-ra győzött a Sporting ellen a portugál bajnokság 32. fordulójában és így két fordulóval az idény vége előtt bebiztosította története 29. bajnoki elsőségét.

A Portonak egyetlen pont kellett ahhoz, hogy bebiztosítsa 29. bajnoki elsőségét, ezt azonban a Sporting ellen kellett megszereznie. A rangadó első 10 perce két meg nem adott gólt hozott és a hazaiak nem is kockáztattak igazán. A 63. percben aztán a Porto megszerezte a vezetést, a csapatkapitány Danilo Pereira fejese talált utat a fővárosiak hálójába.

A bronzért küzdő Sportingnak nem sikerült egyenlítenie, sőt a vendégeknek helyzete sem akadt. A rendes játékidő utáni ráadás első percében aztán minden eldőlt miután Moussa Marega egy labdaszerzés után betalált és beállította a végeredményt.