Forma-1: nyolcadszor is Lewis Hamilton a Magyar Nagydíj győztese

Lewis Hamilton sikerével ért véget a Forma-1-es Magyar Nagydíj és így a címvédő világbajnok immáron nyolcadik alkalommal diadalmaskodott hazánkban.

Fotó: Mercedes F1 / Twitter

Harmincötödik alkalommal rendezték meg a Forma-1-es Magyar Nagydíjat, ám az autósport királykategóriája ezúttal nézők nélkül versenyzett a Hungaroringen. Max Verstappen még a futam indulása előtt a frászt hozta az otthon maradt rajongóira, a Red Bull holland pilótája ugyanis a falnak csúszott a kivezető körén. A holland versenyző szerelői alig nyolc perc alatt versenyzésre alkalmassá varázsolták az autót, amelyen első vezetőszárnyat is kellett cserélni. A rajtot Verstappen remekül kapta el és feljött Lewis Hamilton és Lance Stroll mögé, Valtteri Bottas viszont hat pozíciót is visszaesett.

A mezőny nagy része kijött kereket cserélni a futam elején és a miután Kevin Magnussen és Romain Grosjean is a rajt előtt váltott, így a Haas-ok a harmadik és a negyedik helyen találták magukat. Tíz kört követően Hamiltont Verstappen, Magnussen és Lance Stroll követte, míg Valtteri Bottas a két Ferrarit tartotta maga mögött. A 15. körben Charles Leclercet Alexander Albon és Sebastian Vettel duója támadta, ám a monacói versenyző hiába védekezett remekül, mindketten megelőzték. Ezt követően egy meglehetősen unalmas mederben kezdett csordogálni a futam, amely sajnos a 70. körig nem is változott. Hiába vártak többen is esőt, a csapadék és az izgalom elmaradt. A csendet némileg Charles Leclerc és Lando Norris csatázása tört meg, amely azonban csak a 13. helyért zajlott. A különbségek a futam végéig stagnáltak és a sorrend nem is változott.

Lewis Hamilton magabiztosan nyerte meg nyolcadik alkalommal is a Magyar Nagydíjat, és domináns győzelmet aratott. A címvédő a leggyorsabb kört is megfutotta és így begyűjtötte a maximális 26 pontot. Max Verstappen végül úgy lett második, hogy húsz másodperccel a start előtt még az sem volt biztos, hogy elindulhat, míg a dobogó harmadik fokára Valtteri Bottas állhatott fel, aki az utolsó körökben még próbálta támadni Red Bullos ellenfelét. Lance Stroll negyeidk helyével élete egyik legjobb eredményét produkálta, Alexander Albon az utolsó körök során előzte meg Sebastian Vettelt, aki mögött Sergio Perez és Carlos Sainz végzett. A legjobb 10-be még Kevin Magnussen és a Charles Leclerc előtt végző Carlos Sainz fértek be. A versenynek egyetlen kiesője volt, Pierre Gasly a technika áldozata lett, de az újonc Nicolas Latifinek is számos problémája akadt amiért ötkörös hátránnyal rangsorolták.

A pontversenyben Lewis Hamilton átvette a vezetést Bottastól. A bajnokság két hét múlva Silverstone-ban folytatódik.