MotoGP: Quartararo nyerte az évadnyitót, Marc Marquezt hordágyon vitték el

A francia Fabio Quartararo élete első királykategóriás győzelmét aratta, miután megnyerte a 2020-as MotoGP első versenyét a Spanyol Nagydíjat. A címvédő Marc Marquez hiába produkált óriási felzárkózást, óriási bukás miatt nem szerzett pontot.

Fotó: motogp.com

Alex Rins és Cal Crutchlow is súlyos sérülés miatt nem vett részt a jezerei futamon, amely a királykategória idényének első versenye volt. A rajtelső Fabio Quartararo nem rajtolt jól, Maverick Vinales, Marc Marquez és Jack Miller is megelőzte, sőt Francesco Bagnaia is elment mellette. A francia Yamahást ekkor még Andrea Dovizioso és a két KTM is üldözőbe tudta venni.

Vinales és az idősebb Marquez-testvér kezdtek meglépni, ám Joan Mir a futam elején elesett. A címvédő a harmadik körben vette át a vezetést, ám nem sokkal később óriásit rontott és bár visszatolta magát a motorra egy nem mindennapi mozdulattal, de szinte mindenki megelőzte. Ha kör után Vinales vezetett Miller és Qartararo előtt, mögöttük Bagnai, Dovizioso, Pol Espargaro és Brad Binder haladtak. A dél-afrikai újonc nem sokkal később hibázott és az utolsó helyre esett vissza. Vinales gumii a 10. körre elkoptak és Quartararo és Miller is megelőzte, ekkor már a francia vezetett, míg Dovizioso feljött negyediknek. Marc Marquez pokoli tempót diktálva jött előre és a tizenkilencedik körben már ötödik volt. A nyolcszoros világbajnok hamarosan Doviziosot is maga mögé utasította, míg Millert Vinales hagyta faképnél. Közben Valentino Rossi technikai hiba miatt nem fejezte be a versenyt.

Öt körrel a vége előtt Marquez Millert is megelőzte, a következő körben a nagy tempó miatt óriásit bukott, ráadásul a motor is megütötte a spanyolt. A bajnokot hordágyon szállították be a pálya melletti kórházba. Fabio Quartararo végül könnyedén aratta élete első királykategóriás győzelmét Maverick Vinales és Andrea Dovizioso előtt. Jack Millernek meg kellett elégednie a negyedik hellyel Franco Morbidelli és Pol Espargaro előtt.

Öt körrel a futam vége előtt Millert előzte Marquez, igaz az ausztrál megpróbált csatázni ellene, de sokáig nem tudta maga mögött tartani a Hondát. A következő körben aztán óriási high side bukást mutatott be Marquez, amire a nagy tempó miatt azért lehetett számítani, így eldobott magától egy jó eredményt, és nagyon úgy látszott, hogy meg is sérült a spanyol. Morbidelli is majdnem bukott, összeakadt Millerrel, Dovizioso pedig előre lépett a harmadik helyre. Az élen a sorrend nem változott, a sorrend: Quartararo, Vinales, Dovizioso, Miller, Morbidelli, Espargaro, Bagnaia.

A Moto3-ban és a Moto2-ben az idei második futamra került sor: a legkisebbeknél akárcsak Katarban Albert Arenas győzött, a középkategóriában a szezonnyitót megnyerő Tetsuta Nagashima másodikként ért célba Luca Marini mögött (ő Valentino Rossi féltestvére). A MotoE világkupájának idénnyitója Eric Granado sikerével végződött, a brazil pilóta ezzel lényegében ott folytatta ahol abba sem hagyta, mivel tavaly Valenciában kétszer is nyert.