Serie A: értékes pontot szerzett az AC Milan a rangadón – videó

Az Európa-liga-indulásért küzdő milánóiaik hiába vezettek, végül 1-1-es döntetlent játszottak a dobogóra hajtó Atalanta ellen az olasz élvonal 36. fordulójában.

Fotó: Marco Luzzani/Getty Images

A papíron esélyesebb vendégek már a 14. percben hátrányba kerültek Hakan Calhanoglu találatát követően, viszont a 24. percben a videóbíró segítségével egy jogos tizenegyest ítélt meg az Atalanta javára a játékvezető. A büntetőhöz aztán Ruslan Malinovsky állt oda, de az ukrán futballista kihagyta a lehetőséget. Ennek ellenére bő tíz perccel később már egyenlő volt az állás, hiszen Duvan Zapata tudott egyenlíteni, így a szünetre 1-1-es döntetlennél vonulhattak a felek.

A fordulás után aztán többet próbálkozott a házigazda együttes, de az egyetlen nagyobb helyzetre a 74. percig kellett várni, amikor Giacomo Bonaventura lövését követően védett nagyot Pierluigi Gollini. Végül aztán újabb gól nem született, így 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó.