MotoGP: Marc Marquez nem indul vasárnap Quartararo a rajtelső

A Repsol Honda hivatalosan is bejelentette, hogy Marc Marquez nem fog elindulni az Andalúz Nagydíjon. Az évad második futamán Fabio Quartararo szerezte meg a pole pozíciót.

Fotó: motogp.com

A nyolcszoros világbajnok Marc Marquez a jerezi Spanyol Nagydíj utolsó körében bukott és eltört a felkarcsontja. A nyolcszoros világbajnokot kedden megműtötték és bár a sajtóban olyan információk is felmerültek, hogy lebénulhat a felkarja a műtét jól sikerült. A Honda szupersztárja azonnal vissza is tért és a szintén Jerezben tartott Andalúz GP-n rajthoz akart állni. A harmadik és a negyedik szabadedzésen részt is vett, az időmérőn viszont egyetlen kör után a bokszba hajtott. Miután Marquez elhagyta a Honda garázsát, Alberto Puig csapatfőnök bejelentette, hogy a pilóta nem indul a holnapi futamon.

Az időmérőt a múlt héten diadalmaskodó Fabio Quartararo nyerte Maverick Vinales, Francesco Bagnaia és Valentino Rossi előtt. A kvalifikáció negatív szenzációját Andrea Dovizioso szolgáltatta, aki csak a 14. rajtkockát szerezte meg. Az Andalúz Nagydíj 14 órakor veszi kezdetét Jerezben.