MotoGP: Quartararo úgy nyert ahogy akart, Rossi tizenöt hónap után a dobogón

Hármas Yamaha-győzelmet hozott az Andalúz Nagydíj amelyet hasonlóan az előző heti spanyol versenyhez Fabio Quartararo nyert meg.

Fotó:motogp.com

Marc Marquez és Cal Crutchlow nélkül vette kezdetét az idény második futama, az első Andalúz Nagydíj, az évadnyitót kihagyó Alex Rins viszont indult Jerezben. A startnál a pole pozícióból induló Fabio Quartararo megtartotta vezető helyét Maverick Vinales illetve Valentino Rossi előtt. A mezőny közepében Miguel Oliveira, Brad Binder és Bradley Smith keveredett bele egy bukásba, a kieső portugált kis híján elütötte a hátraeső csapattársa.

Az idény első versenyét megnyerő Quartararo fél másodperccel volt gyorsabb mindenkinél és így hamar ellépett. Rossi tartotta a második helyét Vinales, Jack Miller, Francesco Bagnaia és Takaaki Nakagami előtt, de Franco Morbidelli és Joan Mir is kezdett felzárkózni a második helyért csatázók mögé. Bagnaia a versenynek ebben a szakaszában Vinalest és Rossit is megelőzte, miközben Jack Miller, Brad Binder és Danilo Petrucci is kiesett. Morbidellinek esélye volt arra, hogy tíz körrel a vége előtt feljebb jöjjön, ám a Petronas Yamaha megadta alatta magát, majd Bagnaia is a technika áldozata lett.

Fabio Quartararo végül magabiztosan aratta második királykategóirás győzelmét és így két futam után hibátlan teljesítménnyel vezeti a bajnokságot. Maverick Vinales a véghajrában magára talált és megelőzte Valentino Rossit, ám a Doktor így is boldog lehetett, miután tavaly április óta először állhatott dobogóra. A dobogósok mögött  Takaaki Nakagami, Joan Mir és Andrea Dovizioso ért célba. A legjobb 10-be Pol Espargaro, az újonc Alex Marquez, Johann Zarco és a sérülten versenyző Alex Rins fért be. A bajnokságot Quartararo 50 ponttal vezeti a 40 pontos Vinales és a 26 pontos Dovizioso előtt.

A Moto2-ben a kategóriában először nyerni tudó Enea Bastianini élete egyik legjobb versenyét produkálva diadalmaskodott Luca Marini és Marco Bezzecchi előtt. A bajnokságot vezető, Katarban nyerni tudó Tetsuya Nagashima többször is rontott és csak kilencedikként ért célba. A Moto3-as futamon az első két nagydíjat megnyerő Albert Arenas egy nagy bukás miatt kiesett, a versenyt nagy csatában Tatsuki Suzuki abszolválta győzelemmel. A MotoE Világkupában Dominique Aegerter aratott győzelmet.

A bajnokság két hét múlva a csehországi Brnoban folytatódik, feltehetőleg újra Marc Marquezzel a mezőnyben.