NBA: LeBron James döntötte el a Los Ageles-i rangadót (videó)

Óriási küzdelmet hozott az NBA első két mérkőzése az újraindulást követően a Disney Worldben. A városi rangadón a Los Angeles Lakers, míg a másik találkozón a Utah Jazz bizonyult jobbnak.

Fotó: AP

New Orleans Pelicans - Utah Jazz 104-106

Nem nyújtott igazán jó teljesítményt a Utah Jazz és a meccs nagyobb részében hátrányban is volt a Salt Lake City-i gárda. A Pelicans 16 ponttal is vezetett, ám az utolsó negyedre elvesztette az irányítást. Az utolsó fél pőerc 104-104-ről indult és Mike Conley elrontotta a dobását de a lepattanót megszerezve így támadhatott a Jazz. Donovan Mitchell lepasszolta a labdát Rudy Gobertnek, akivel szemben szabálytalankodtak. A francia center higgadtan értékesítette a büntetőket és így megnyerte csapatának a mérkőzést.

A labdát háromszor megszerző Donovan Mitchell 20 ponttal és 5 gólpasszal zárt, de Mike Conley is eljutott 20 pontig. Joprdan Clarkson 23 egységig jutott, Rudy Gobert pedig dupla-duplázott (14 pont, 12 lepattanó).

Zion Williamson alig negyedórát volt a pályán, de ezalatt is eljutott 16 pontig. A Jazz legjobb pontszerzője Brandon Ingram volt 23 ponttal (plusz nyolcszor szerezte meg a lepattanót), de az utolsó pillanatban kihagyott triplakísérlete meghatározta az eredményt. Rajtuk kívül még a 21 pontig jutó veterán JJ Redick emelhető ki a New Orleansból.

Los Angeles Lakers-Los Angeles Clippers 103-101

Fordulatos meccset hozott a Los Angeles-i városi derbi Disney Worldben. A Lakers 12 ponttal vezetett az első negyed után, majd a Clippers megnyerte a második negyedet és produkált egy 26-5-ös futást. Az aranyságra-lilákat sem kellett félteni és egy 36-14-es rohammal visszavágtak, de Paul George egyenlített a véghajrában. A Clippers több meccsnyerő-lehetőséget is kihagyott, ezt pedig köszönte az ősi riválisa: LeBron James 101-101-nél kosárra dobta a labdát, amely nem jutott a gyűrűbe, de a lepattanót megszerezve másodszor már sikerrel járt. A liga legnagyobb sztárja aztán Paul George-ot sem hagyta jól dobni az utolsó támadásnál, így a "buborék" első rangadóját a Lakers két ponttal megnyerte.

Pedig LeBron nem játszott jól: 16 pontját 6/19-es mezőnymutatójából hozta össze, 11 lepattanójára és 7 gólpasszára pedig öt eladott labda jutott, viszont a meccs végén vezérré lépett elő. Anthony Davis nagyon élt támadásban és 34 pontnál állt meg, de Kyle Kuzma (16 pont) és Dion Waiters (vele a pályán tizenhéttel több pontot dobtak) is hasznos volt. A túloldalon Paul George 30 és Kawhi Leonard 28 pontjához nem tudtak felnőni a többiek,és így a Clippers veresége annyira nem is meglepő.