Labdarúgó NB II: a Pécs a Dorogot, a Haladás a Siófokot ütötte ki

Az NB II-be visszajutó pécsiek hazai környezetben arattak 4-0-ás győzelmet a Dorog ellen, míg a Szombathelyi Haladás a Siófok otthonában diadalmaskodott 5-1-re a nyitófordulóban.

Fotó: Bama.hu

Nagyszerűen kezdte az újonc Pécsi MFC a Dorogi FC elleni összecsapást, hiszen már a 12. percben előnybe került Rácz László találatával, amit aztán a 21. percben Óvári Zsolt büntetőből szerzett gólja követett. Bő nyolc perccel később aztán Geiger Norbert, míg a 32. percben Sági Milán tudott eredményes lenni. Ez a négy első félidőben szerzett találat aztán a végeredményt is jelentette, hiszen a dorogiak nem tudtak szépíteni.

Hasonlóan könnyű dolga volt a Szombathelyi Haladásnak Siófokon. A Balaton-partiak 22 perc alatt már háromgólos hátrányban voltak, ennek ellenére a félidő vége előtt szépíteni tudtak. A fordulás után aztán ahelyett, hogy a hazaiak visszajöttek volna a meccsbe, még további két gólt lőttek a vasiak, így 5-1-re diadalmaskodtak a szombathelyiek.

Szintén könnyedén nyert a Gyirmót a Csákvár ellen, amihez elengedhetetlen volt a hazaiaknál Heffler Norbert, aki mesterhármast rúgott. A Győri ETO-nak viszont nem volt ilyen szerencséje, hiszen Ajkán kapott ki 2-1-re a zöld-fehér együttes, akárcsak a Szeged hazai pályán a Békéscsaba ellen.

Az újoncok közül egyedül a Szentlőrincnek nem sikerült a pontszerzés, hiszen Szolnokon 1-0-ra kikapott a baranyai együttes.

Labdarúgó NB II, 1. forduló

Ajka–Győri ETO 2-1 (Nagy 57., Zsolnai 79., illetve Priskin 82.)
BFC Siófok–Szombathelyi Haladás 1-5 (Horváth 45+1., illetve Medgyes 15., 22., Tóth 20., Jancsó 78., Rácz 90+1.)
Gyirmót–Csákvár 3-0 (Heffler 7., 25., 54.)
Pécsi MFC–Dorog 4-0 (Rácz 12., Óvári – 11-esből 21., Geiger 29., Sági 32.)
Szeged–Békéscsaba 1-2 (Takács 90+4., illetve Lukács 58., Maris 84.)
Szolnok–Szentlőrinc 1-0 (Novák 42.)