NHL: gólgazdag meccset nyert meg a Chicago (videó)

A Chicago Blackhawks 6-4-re győzött az Edmonton Oilers ellen az NHL rájátszásának első körében és így elvette ellenfele pályaelőnyét.

Március közepén szakadt félbe az NHL idei szezonja és a liga vezetőinek döntése értelmében az alapszakaszt befejezettnek nyilvánították. A rájátszás első körében a főcsoportok 5-12. helyezettjei vívnak három győzelemig tartó párharcokat, hogy bejussanak a következő körbe, ahol már a hagyományos lebonyolítás lesz érvényben. A mérkőzéseket két helyszínen, Torontóban és Edmontonban bonyolítják le nézők nélkül.

Alig hatvanegy másodpercet kellett várni az újraindítást követő első gólra, mivel ennyi időre volt szüksége a carolinai Jaccob Slavinnak, hogy bevegye a New York Rangers kapuját. Az első verekedésre sem kellett három percnél többet várni: Sami Vatanen és Ryan Strome csaptak össze. Sebastian Aho a második harmadban növelte a Hurricanes előnyét de Mika Zibanejad révén a New York szépíteni tudott. Az utolsó játékrészben Martin Necas visszaállította a kétgólos különbséget és bár Marc Staal két perccel a vége előtt megint minimalizálta a különbséget, a meccset a Carolina nyerte.

Egygólos különbséggel érvényesítette a papírformát a New York Islanders a Florida Panthers ellenében. A "szigetlakók" Jean-Gabriel Pageau góljával kerültek előnybe, majd Anthony Beauvillier duplázta meg a különbséget. A floridaiak Jonathan Huberdeau révén ugyan szépítettek a harmadik harmad elején, de nem tudtak újabb gólt ütni Szemjon Varlamovnak.

A nap legjobb mérkőzését az Edmonton és a Chicago produkálta. Az esélyesebbnek vélt Oilers ugyan vezetést szerzett Connor McDavid révén, de lényegében csak asszisztált a "vendégcsapat" produkciójához. A Blackhawks alig nyolc perc alatt négy gólt ütött, majd a második harmadban további kettővel válaszolt a gólkirály Leon Draisaitl szépítő találatára. A harmadik húsz perc során az edmontoniak ugyan négyről kettőre csökkentették a hátrányukat, de így sem tudták meggátolni a chicagói győzelmet. A meccs legjobbja Dominik Kubalik volt: a cseh csatár NHL-történelmet írva az első újonc lett aki az első harmadban három pontot szerzett, végül két góllal és három gólpasszal zárt. A chicagóiak sikerének másik fő letéteményese Jonathan Toews volt, aki duplázott, egyszer pedig előkészítőként került be a jegyzőkönyvbe.

Bár a Winnipeg vezetést szerzett a Calgaryval szemben, a Jets szinte végig alárendelt szerepet játszott a Flames ellen. A Calgary a második harmadot nyomta meg, ekkor Johnny Gaudreau és Mikael Backlund emberelőnyből, Tobias Rieder pedig emberhátrányból talált be. A meccset végül Andrew Mangiapane döntötte el egy üreskapus góllal. A Winnipeg továbbjutási esélyeit csökkenti, hogy Mark Scheifele és Patrik Laine is kidőlt sérülés miatt.

A Montreal nyerte a nap egyetlen hosszabbításos mérkőzését. A Canadiens a húsz éves Jesperi Kotkaniemi valamint Nick Suzuki találataival kétgólos előnyre tett szert, de Sidney Crosby és Bryan Rust még a második harmadban egalizáltak. Ezt követően a két kapus játszott főszerepet: Carey Price a rendes játékidő vége előtt három perccel, Matt Murray pedig a hsoszabbításban védett egy büntetőt. A mindent eldöntő gólt végül a montreali Jeff Perry szerezte a hetvenharmadik percben.