Serie A: hétgólos mérkőzésen győzött a Parma, kikapott a Verona – videó

Nem sikerült kiharcolnia a bennmaradást a Leccének, miután 4-3-ra kikapott a Parmától az olasz élvonal utolsó fordulójában.

Nagyszerűen kezdte az összecsapást a vendég együttes, hiszen már a 11. percben előnybe került Fabio Lucioni öngóljával, majd a 24. percben már kettővel ment Gianluca Caprari találatával Ennek ellenére a Lecce összekapta magát és a 40. percben előbb Antonin arak szépített, majd Biagio Meccariello egyenlített. A szünet után aztán mindössze hét percet kellett várni az újabb találatra, ekkor Andreas Cornelius juttatta ismét előnyhöz a Parmát. Végül a 67. percben Roberto Inglese döntötte el a mérkőzés sorsát, hiszen két perccel később hiába szépített Gianluca Lapadula, 4-3-ra a vendégek diadalmaskodtak.

A Lecce veresége miatt a Genoának nem volt szükséges a pontszerzés, azonban a másik kiesés ellen küzdő együttes nagyon simán, 3-0-ra győzte le a Veronát. A hazaiak a találkozót már az első félidőben eldöntötték, hiszen Antonio Sanabria duplájával 25 perc alatt 2-0-ra, majd Cristian Gabriel Romero révén a 44. percben már 3-0-ra vezettek. Végül a második játékrész csak három piros lapot hozott, ami azonban a találkozó kimenetelét nem befolyásolta, így könnyedén nyert a Genoa.

Meglepetést okozott a Sassuolo otthonában az Udinese, miután a mindkét csapat számára tét nélküli találkozót Stefano Okaka révén a vendégek húzták be. Az este utolsó mérkőzésén a Bologna és a Torino játszott egy 1-1-es döntetlent, viszont ez sem számított már egyik gárdának sem.

Serie A, 38. forduló

Lecce–Parma 3-4 (Barak 40. Meccariello 45., Lapadula 66., illetve Lucioni – öngól 11., Caprari 24., Cornelius 52., Inglese 66.)
Genoa–Verona 3-0 (Sanabria 13., 25., Romero 44.)
Sassuolo–Udinese 0-1 (Okaka 53.)
Bologna–Torino 1-1 (Svanberg 18., illetve Zaza 66.)

korábban:

Spal–Fiorentina 1-3 (D`Alessandro 39., illetve Duncan 30., Kouame 89., Pulgar – 11-esből 90+4.)

szombaton játszották:

Brescia–Sampdoria 1–1 (Torregrossa 49. – 11-esből, ill. Léris 41.)
Napoli–Lazio 3–1 (Fabián Ruiz 9., Insigne 52. – 11-esből, Politano 93., ill. Immobile 22.)
Atalanta–Inter 0–2 (D`Ambrosio 1., Young 20.)
Juventus–Roma 1–3 (Higuaín 5., ill. Kalinic 23., Perotti 43., 52. – az elsőt 11-esből)
Milan–Cagliari 3–0 (Klavan 10. – öngól, Ibrahimovic 55., Castillejo 57.)