Európa-liga: kettős vereséggel esett ki a Wolfsburg (videó)

A Shatar Donyeck 3-0-ra legyőzte a Wolfsburgot az Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágóján és így kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé.

Alig négy perc alatt ledolgozta hátrányát a Köbenhavn a török bajnok Baseksehir ellen miután Guillermo Varela beadását Jonas Older Wind csukafejessel kldte a kapuba. A vendégeket teljesen megfogta a bekapott találat és az első félidőben nem is találták el a kaput. Fordulás után Wind tizenegyesből megduplázta csapata előnyét, majd a 62. percben Rasmus Falk Jensen eldöntötte a párharcot. A dán csapatra a Manchester United vár a következő körben, miután a "vörös ördögök" már az első meccsükön eldöntötték a LASK Linz elleni párharcukat.

Kényelmes helyzetből várhatta a Wolfsburg elleni visszavágót a Sahtar Donyeck, miután az első meccsen 2-1-re felülmúlta a Wolfsburgot. Az ukrán bajnok aztán a visszavágó 68. percében Davit Hocsolav kiállítása miatt megfogyatkozott. Az emberhátrány alig két percig tartott, miután John Brooks mellbe talpalva ellenfelét szintén piros lapot kapott. A "farkasok" kitámadtak a hajrában, Junior Moraes a 89. percben belőtte csapata vezető gólját, amivel lényegében mindent eldöntött. A donyeckiek viszont nem álltak le és előbb Manor Solomon, majd újfent Moraes volt eredményes. A Shatar így kettős győzelemmel és négy perc alatt három gólt lőve ment tovább és mérkőzhet a Basel-Frankfurt párharc továbbjutójával.

Európa-liga, negyeddöntők, szerdai mérkőzések

FC Köbenhavn (dán)–Istanbul Basaksehir (török) 3–0 (Wind 4., Wind 52. – tizenegyesből, Falk 62.)